רה"מ לשעבר בנט: "אסטרטגיית המריחה היא אסון לישראל, ככה לא מנצחים מלחמה"

בפוסט שפרסם בטלגרם תוקף בנט את נתניהו על הססנותו: "אתה רוצה להכריע? תן הוראה לפעול בכוח גדול, אל תפחד, העיקר תחליט" • על הכניסה לרפיח אמר: "מדוע המתנו 3 חודשים? מדוע אנחנו פועלים ב15% כוח? מדוע הכל איטי והססני? המצב הנוכחי של דשדוש הוא הגרוע מכל העולמות"

נפתלי בנט. צילום: יואב דודקביץ

"הכל מתנהל בפאסיביות, באיטיות. ככה לא מנצחים מלחמה". ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט העביר הערב (רביעי), ביקורת על ניהול המלחמה תחת ממשלת נתניהו.  

הרמטכ"ל בגבול הצפון: "אנחנו מחזיקים יכולות חזקות שהאויב יודע רק מקצת מהן"// דובר צה"ל

"אסטרטגיית המריחה היא אסון לישראל", כותב בנט בחשבון הטלגרם שלו. לדבריו, "אין באמת מלחמה כרגע, יש לחימה בעצימות נמוכה. כראש ממשלה ושר ביטחון לשעבר אני מכיר היטב את המצב הבינלאומי, ארה״ב והמלאים והכל, ואני אומר לכם, אפשר אחרת".

בנט טען בדבריו כי נתניהו אינו החלטי במעשיו. "אתה רוצה להכריע? תן הוראה לפעול בכוח גדול. אתה רוצה הפסקת אש כדי לשחרר חטופים, להתארגן מחדש, לבסס מלאים, ולהכות באויב בהמשך? גם לגיטימי. אז לך על הפסקת אש. אל תפחד. העיקר תחליט. הלחימה הנוכחית מנוהלת כאילו יש את כל הזמן שבעולם. זו שגיאה נוראה. אין לנו אינסוף זמן".

ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט. "העיקר תחליט", צילום: אוליבייה פיטוסי פלאש 90

"מלחמות ארוכות ואיטיות אינן טובות לישראל", כותב מי שיכהן כראש ממשלת ישראל ה-13 בשנים 2021-2022. "בכל מלחמה בה הכרענו את האויב, עשינו זאת באמצעות הפעלת כוח חזק מאד בזמן קצר".

"דמיינו קרב איגרוף", המשיל בנט את המלחמה. "נתתם מכה בפנים של היריב. הוא מתנדנד ועומד ליפול. מה אתה עושה? מכה בו שוב ושוב עד הנוק אאוט. מה אתה לא עושה? אתה לא נותן לו שלושה חודשים להתאושש, להתרענן, להצטייד ולחזור אליך בכוחות מחודשים. אבל זה בדיוק מה שממשלת ישראל עושה עכשיו".

נתניהו בהערכת מצב בפיקוד מרכז. בנט: "המצב הנוכחי של דשדוש הוא הגרוע מכל העולמות", צילום: קובי גדעון / לע״מ

"מדוע המתנו 3 חודשים לפני כניסה לרפיח? מדוע אנחנו פועלים ב15% כוח? מדוע הכל איטי והססני? המצב הנוכחי של דשדוש הוא הגרוע מכל העולמות. הוא מוביל לשחיקה של המילואימניקים ומשפחותיהם, 80,000 המפונים שקמלים בחדרי בתי המלון, משפחות החטופים שאינן מבינות מה בעצם התכנית, לפגיעה אנושה בכלכלת ישראל, להגברת הלחץ הבינלאומי ולהתשה כללית. לא סתם מדינת ישראל קבעה עיקרון יסוד של הכרעה מהירה בשטח אויב".

"הגיע הזמן להפסיק להסס", הוא כותב בסוף דבריו. "קבלו כבר החלטה. תיזמו. תכריעו".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר