השר לשעבר יזהר שי: "נתניהו לא ידע שבני נהרג, אתמול קיבלתי ממנו טלפון"

ראש הממשלה התקשר לשר לשעבר בערב החג, ניחם אותו וסיפר שלא ידע על המקרה • שי איבד את בנו ירון ב-7 באוקטובר • לפני ארבעה ימים העלה פוסט עם ביקורת חריפה על ההתעלמות של נתניהו: "אני לא כועס עליו, אני בז לו, איש עלוב", כתב

השר לשעבר יזהר שי בעצרת למען החטופים, מהעותרים להקמת ועדת חקירה. צילום: גדעון מרקוביץ

שר המדע והטכנולוגיה לשעבר, יזהר שי, שבנו נהרג ב-7 באוקטובר, סיפר היום בציוץ ברשת החברתית X (לשעבר טוויטר) על שיחות הניחומים שקיבל מרה"מ נתניהו. שי סיפר כי רה"מ אמר לו שלא ידע על מות בנו עד עתה ולכן טרם יצר איתו קשר.

קיבל אתמול (רביעי) שיחת ניחומים מראש הממשלה, במהלכה אמר נתניהו כי עשה זאת רק עכשיו - שמונה חודשים לאחר , בשל העובדה שלא שמע על כך לפני כן. 

"אמש, עם צאת החג, קיבלתי שיחת טלפון מראש הממשלה. בעקבות דברים שפרסמתי, מישהו סיפר לו שהבן של יזהר שי נהרג והוא הביע בפניי זעזוע עמוק מכך שלא שמע על זה עד עכשיו. הוא הביע השתתפות כנה בצערנו, ואמר שכמי שאיבד את אחיו וראה את הסבל של הוריו במשך שנים רבות הוא מכיר מקרוב את כאב השכול", כתב השר לשעבר בטוויטר.

לפני ארבעה ימים פרסם שי ביקורת חריפה על ההתעלמות של ראש הממשלה ממות בנו וקרא לנתניהו לדבר עם כל המשפחות ששכלו את בניהם במלחמה ובטבח 7 באוקטובר.

"אני אחד מאותם הורים שכולים שאליהם רה"מ לא טרח להתקשר. הבן שלי נפל בקרב גיבורים והציל במותו את חייהם של מאות אזרחים. אבל גם אילו נרצח בשנתו או נחטף מביתו, ראש ממשלה מוסרי וערכי היה מתקשר לנחם ולחזק. ולהתנצל שזה קרה במשמרת שלו. אני לא כועס עליו. בכלל לא. אני בז לו, איש עלוב", כתב לפני ארבעה ימים בחשבון הטוויטר שלו. 

 

במהלך השיחה שניהל עם ראש הממשלה אמש, אמר השר לשעבר לנתניהו כי הוא האחראי למצב במדינה, להצלחות ולכשלונות. 

"אמרתי לראש הממשלה שאני אישית לא הייתי צריך את השיחה הזו אבל כשהבעתי ביקורת דיברתי בשמם של כל מי שהוא לא טרח להתקשר אליהם עד היום, משפחות הנרצחים בשמיני עצרת, משפחות החטופים שנרצחו, משפחות הקיבוצניקים, משפחות ה"כישלונות", לא רק המשפחות של סיפורי ההצלחה".

אמרתי לו שהוא אחראי לכל מה שקרה כאן, לא רק להצלחות. שהוא אמור היה להיות ראש הממשלה של כולנו לא רק של בוחריו ושאני מבטא את הכאב של מליוני אזרחים שאין להם ראש ממשלה שמתייחס לכאב שלהם".

השר לשעבר, שי, סיפר כי ראש הממשלה קיבל את דבריו בהבנה אך יחד עם זאת טען כי אכן משוחח עם משפלות שקולות, אך הדבר לא בא לידי ביטוי בתקשורת לטענתו. 

סיפרתי לראש הממשלה את סיפור הגבורה של ירון בקרב בכרם שלום, שבזכותו ניצלו אזרחים רבים מאוד, והוא אמר שאכן מדובר בגיבור אמיתי. לסיום, הודיתי לראש הממשלה על שיחת הטלפון, ביקשתי ממנו שיביא את כל החטופות והחטופים הביתה ולא ייכנע לקיצוניים שבממשלה שלו. אני מודה לראש הממשלה על שיחת הטלפון הזו ועל ההכרה שלו בגבורתו של ירון, נוני שלנו. אני קורא לו להתקשר או לבקר כדי לנחם אצל משפחות הנופלים והנרצחים, גם אלה שלא הצביעו עבורו, גם אלה שלא נפלו בקרבות הירואים אלא דווקא אלה שבמותם מסמלים את האסון הנורא, את המחדל ואת הכאב הגדול של כלל אזרחי מדינת ישראל בעקבות מלחמת שמיני עצרת.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר