יאיר גולן: "לגאול את ישראל מהמחלה הממארת - בנימין נתניהו" // קרדיט: רדיו 90

יאיר גולן: "לגאול את ישראל מהמחלה הממארת שנקראת בנימין נתניהו"

סגן השרה התראיין ברדיו 90, והמשיך לספק התבטאויות חריגות - הפעם כלפי יו"ר האופוזיציה • חבר מפלגת מרצ טען עוד: "צריכים לשמור על ממשלת השינוי" • על זועבי: "שתחזור או שתתפטר" • הליכוד: "דורשים מבנט ולפיד לגנות"

עוד התבטאות חריגה: סגן השרה יאיר גולן ממשיך לספק אמירות קשות ומעוררות מחלוקת, כאשר היום (שלישי) הוא התראיין ברדיו 90, ואמר: "צריכים להמשיך בממשלת השינוי כדי לגאול את ישראל מהמחלה הממארת שנקראת בנימין נתניהו".

מהליכוד נמסר בתגובה להתבטאות של יאיר גולן: "דברי ההסתה החמורים של יאיר גולן נגד ראש הממשלה לשעבר נתניהו ראויים לכל גינוי, מכל קצוות הקשת הפוליטית. גולן שביזה את זכר השואה בערב יום השואה, בעודו לובש מדים, כשהשווה בין מדינת ישראל לבין השלטון הנאצי, הוא האחרון שיכול להטיף מוסר לליכוד ולעומד בראשו. אנו דורשים מבנט ומלפיד לגנות בקול ברור את ההסתה הפרועה של גולן".

עוד בראיון, אמר ח"כ גולן על חברתו למפלגת מרצ, ג'ידא רינאוי זועבי: "קורא לה לחזור לקואליציה או להתפטר - אני יודע שלפעמים קשה, אבל אנחנו אנשים בוגרים שצריכים להתמודד".

 זועבי, שמתנגדת לקואליציה התראיינה מוקדם יותר היום לרדיו, והיא התנערה ממתנגדי ביבי ואף סיפרה על איומים ברצח שמופנים כלפיה מטעמם.

זועבי. מקבלת איומים על חייה, צילום: אורן בן חקון

"יש את מחנה "רק לא ביבי" שמבחינתי זה מחנה פנאטי לכול דבר, הם לא רואים בעיניים ומוכנים לעבור על כול העקרונות שלהם רק בשביל לא לראות את ביבי בשלטון", סיפרה חברת הכנסת כדי להסביר את חוסר שיתוף הפעולה שלה עם הממשלה סביב סוגיית הארכת תקנות יהודה ושומרון.

בתוך כך, בגוש השמאל מתעוררים ומתחילים לתכנן מהלכים פוליטיים משלהם. בכירים בגוש בראשותו של יאיר לפיד מעריכים כי הממשלה הנוכחית סיימה את דרכה, והחשש הוא מהקמת ממשלת ימין בכנסת הנוכחית בלעדיהם. הערכה היא כי אורבך שואף להקמת ממשלה עם הליכוד ועשוי לשכנע את ראש הממשלה נפתלי בנט ללכת על המהלך הזה ולתמוך בו.

לפיד ושטרן. מפלגת יש עתיד מעדיפה את השליטה בידיים שלה, צילום: אורן בן חקון

גורמים בגוש לפיד אף שוקלים לתמוך בפיזור הכנסת. "עדיפה ממשלת מעבר על ממשלת ימין קיצוני בכנסת הנוכחית". החשש שלהם הוא לעבור לספסלי האופוזיציה, שכלנגד עיניהם קמה ממשלה בראשות נתניהו עם מפלגות הימין שכוללות את החרדים ואת הציונות הדתית.

בנט ושקד. יחברו לממשלה חדשה בכנסת הנוכחית?, צילום: אורן בן חקון

גורמים בגוש השמאל אומרים: "די ברור שהממשלה סיימה את דרכה בצורה הנוכחית ובמקום לשבת משולבי ידיים, לקום בבוקר ולגלות שקמה פה ממשלה יש אופציה לתמוך ביציאה לבחירות ולהילחם מחדש. זו הרי או ממשלת ימין מלא קיצונית בכנסת הזו או בחירות".

גנץ יחבור שוב לנתניהו?, צילום: עמוס בן גרשום - לע"מ

החשש בגוש השמאלה שגם בני גנץ עשוי להצטרף לגוש הימין ולהשאיר את יש עתיד העבודה ומרצ מאחור.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו