"ניצל את חסינותו לרעה": אחמד טיבי הבריח חשוד בהשלכת חפץ מהמשטרה

במהלך פעילות השוטרים לטיפול בהפרות סדר חבר הכנסת התפרץ והפריע, החשוד ניסה להתחמק • המשטרה: "מעשה פסול" • הרשימה המשותפת: "נוכחות השוטרים ליד הכנסייה - מתגרה" • השר לביטחון הפנים: "רואה בחומרה את התנהגותו"

ח"כ אחמד טיבי מבריח מעוכב מהמשטרה בירושלים

סערה בירושלים: ח"כ אחמד טיבי מהרשימה המשותפת, תועד במהלך היום (חמישי) כשהוא מונע משוטרים לעכב חשוד באזור בית חנינא שבירושלים. במפלגה עוקצים "נוכחות מתגרה".

במשטרה טענו שהשוטרים פעלו לטיפול בהפרות סדר אלימות באזור בית חנינא. במהלכן, הותקפו השוטרים והיו התפרעויות. המשטרה עיכבה צעיר לאחר שהשליך לכאורה חפץ חשוד מידיו. ח"כ אחמד טיבי ראה את המאורע והתערב ובכך הפריע לשוטרים, דבר שהוביל לבריחתו של הצעיר. לאחר מרדף רגלי קצר, החשוד נתפס ונעצר לחקירה במשטרה.

ממשטרת ישראל נמסר: "אנו רואים בחומרה את התנהלותו של נבחר הציבור, שניצל את חסינותו לרעה ואפשר בריחה של חשוד במהלך עיכובו (ללא הצלחה כאמור). הפרעה לפעילות משטרתית לשמירת החוק והסדר הוא מעשה פסול, בפרט כשהוא מבוצע על ידי נבחר ציבור שאמור לשמש דוגמא אישית ולא לסכל פעילות משטרתית״.

מהרשימה המשותפת נמסר: "נוכחות השוטרים ליד הכנסייה היתה נוכחות מתגרה וניסו להכות צעירים ולבצע מעצרים סתם של צעירים בכנסייה בעת ניחום אבלים. אתמול פרצו לבית שירין אבו עאקלה בגלל דגל פלשתין. כך יוצרים כעס ותסיסה. יש לשחרר את שני הצעירים שנעצרו ולהתרחק מהכנסייה".

ח"כ בן גביר פנה ליועמ"שית וביקש לחקור את ח"כ אחמד טיבי על הפרעה לשוטרים בעת מילוי תפקידם.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר פנה במכתב ליועמ"שית גלי בהרב-מיארה וביקש לחקור את ח"כ אחמד טיבי על הפרעה לשוטרים בעת מילוי תפקידם. במכתבו ציין בן גביר כי "מהסרטון עולה באופן ברור שח"כ טיבי תוקף שוטרים ומסייע לחשוד להימלט ממעצר. לטיבי אין חסינות לעשות מעשים שכאלה וחסינות חברי הכנסת לא נועדה לאפשר להם לעשות עבירות פליליות ולא ברורה לי ההתנהלות , גם כלפי טיבי וגם כלפי עודה וחברי כנסת נוספים מהרשימה המשותפת שהם מתועדים כאשר הם מבצעים עבירות פליליות, אך משום הדין לא ממוצה איתם".

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב מסר בתגובה: "אני רואה בחומרה את התנהגותו של ח"כ אחמד טיבי, כאשר פגע היום בפעילותם של שוטרים בירושלים בביצוע תפקידם. שוטרי ושוטרות משטרת ישראל פועלים במציאות מורכבת, והניסיון לשבש את עבודתם הוא בלתי נסבל - בוודאי כאשר מדובר בחבר כנסת שמנצל לרעה את חסינותו. ח"כ טיבי יודע שבמקרה ויש לו טענות כלפי המשטרה - הוא יכול לפנות ישירות אליי".

מארגון בצלמו נמסר: "הדם של השוטרים על הידיים של היועמ"ש מנדלבליט שסרב בכל תוקף להגיש כתבי אישום נגד היבא יזבק ואיימן יודע וסמי אבו שחאדה שתקפו והסיתו שוב ושוב. אנחנו קוראים ליועמ"ש החדשה להתערב עוד היום להורות על הסרת חסינות טיבי מעצרו וכן הגשת כתבי אישום נגד עודה יזבק ושחאדה על הסתה לטרור ואלימות".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכירi