מתנחלים יידו אבנים לעבר מכוניות ובתי עסק בחווארה, שלושה פלשתינים נפצעו

לפי הפלשתינים, המתנחלים הגיעו מלווים ברכבים צבאיים • המשטרה: נגרם נזק רב • שר הביטחון גנץ: "מי שמיידה אבנים ומצית רכבים הוא טרוריסט - וכך נתייחס אליו"

רכב שניזוק הערב בחווארה, צילום: מועצת חווארה ועיתונאים מקומיים

שלושה פלשתינים נפצעו הערב (שני) בכפר חווארה שמדרום לשכם, באזור השומרון, במהלך התפרעויות של עשרות מתנחלים. על פי דיווח של המשטרה, מספר כלי רכב שנסעו בשיירה בכביש 60 דרך הכפר חאוורה החלו ליידות אבנים לעבר בתי עסק וכלי רכב חונים, וכתוצאה מכך נגרם נזק רב.

הפלשתינים מסרו כי המתנחלים הגיעו מכיוון צומת זעתרה/תפוח לכביש המרכזי של חווארה כשהם מלווים ברכבים צבאים, ומשמיעים מוזיקה רועשת. עוד מסרו כי בין הפצועים צעיר בשנות העשרים לחייו, שנפגע מאבן בראשו והוא פונה לבית חולים.

רכב שניזוק הערב בחווארה, צילום: מועצת חווארה ועיתונאים מקומיים

"באור יום, תחת מעטפת של הגנה מחיילים, שיירה של מתנחלים עורכים פוגרום בפלשתינים", אמר ליאור עמיחי, מנכ"ל ארגון "יש דין". לדבריו, "התוצאה היא פצועים פלשתינים בגוף ובנפש וחנויות ורכבים אין ספור שניזוקו. במקום להגן על הנפגעים, מלווים את הפורעים לעיר מקלט. האם יש עוד מי שיכול לטעון שלא מדובר באפרטהייד?"

שר הביטחון בני גנץ התייחס לאירועי הפשיעה ביהודה ושומרון מהימים האחרונים, ואמר כי הוא רואה אותם בחומרה ומתכוון לפעול נגדם ביד קשה. "מי שמיידה אבנים, מצית רכבים ומשתמש בנשק קר או חם - הוא טרוריסט וכך נתייחס אליו", אמר גנץ. "אנחנו נמצאים בעיצומו של תהליך שמטרתו חיזוק הכוחות בשטח, בניין הכוח ביחד עם המשטרה והשב"כ, וריכוז מאמצים מבצעיים ומשפטיים".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכירi

רכב שניזוק הערב בחווארה, צילום: מועצת חווארה ועיתונאים מקומיים