מצעד הדגלים אשתקד

בעקבות דרישת משפחות שכולות: השינוי בריקוד הדגלים בירושלים

ריקוד הדגלים המסורתי יתקיים השנה באווירה שונה • את המצעד יזניקו מפקדים בכירים והמשפחות השכולות יצעדו בראש • הרב יעקב נוביק יו"ר "עם כלביא": "ההמונים ימשיכו לשיר ולרקוד"

ארגון "עם כלביא" נענה היום (חמישי) לדרישת משפחות שכולות לשנות את שמו של האירוע המרכזי ביום ירושלים מ"ריקודגלים" ל״מצעד הדגלים".

"הפנייה הגיעה ממשפחות שמשתתפות כל שנה במצעד ההמוני ורוצות להצטרף גם השנה והן יצעדו בראש", אמר סא"ל במיל׳ מאיר אינדור, יו"ר ארגון נפגעי הטרור. ״את הצעדה יזניקו מפקדים בכירים בהם אלוף עוזי דיין בעצמו יתום מלחמה״. ראש הצעדה הרב יעקב נוביק, העומד בראש ״עם כלביא״, ציין כי: ״ההמונים ימשיכו לשיר ולרקוד ואת נאום הפתיחה יישא אב שכול הרב וייצן מהישוב פסגות, שאיבד את בנו הלוחם ברצועה. כך הם חיינו. בצד האבל אנחנו ממשיכים לחיות להילחם ולהצמיח את הגאולה״.

מצעד הדגלים אשתקד

אינדור הוסיף כי: ״בניגוד לפעם אחת בימי הקורונה, גם השנה נצעד במסלול מהעיר החדשה דרך כל שערי העיר העתיקה עד לכותל שם האירוע יימשך כבכל שנה שעות בשירים ובריקודים״.
הרב נוביק: ״הריקודים יתקיימו כרגיל, אבל השנה בצד השמחה נזכיר ונזכור את החללים. הרב ויצן מהישוב פסגות שאיבד את בנו הלוחם יפתח את האירוע בדברים על החג ועל תחושותיו״.

צעדת ריקוד הדגלים מתקיימת כבר 40 שנה והיא המשך של אירוע שהרב צבי יהודה קוק ערך לאחר ערב חגיגי בישיבת מרכז הרב שבו הוביל רוקדים רבים עד לכותל. תלמידו המובהק הרב יהודה חזני הפך את האירוע לצעדה ארצית בה עשרות אלפים מגיעים לירושלים ורוקדים עם דגלים לכיוון העיר העתיקה דרך כל השערים עד לכותל המערבי.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו