מח"ש פתחה בחקירת העימותים במירון; נתניהו: "מצפה מהמשטרה למנוע פגיעה באזרחים"

באחד הסרטונים מאתמול נראה שוטר הדוחף גבר חרדי מבוגר - שנפל ונחבט בראשו •  "אני קורא לכל אזרחי ישראל לשמור על החוק ולפעול לפי הנחיות גורמי הביטחון" הוסיף ראש הממשלה • בן גביר הגיב לאירועים: "אני מקבל את הזעם של הציבור החרדי, ובצדק"

מאות מתפללים ניסו לפרוץ למתחם ציון הרשב"י במירון, השוטרים הפעילו אלימות// השימוש נעשה לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים

המחלקה לחקירות שוטרים פתחה הבוקר (שני) בחקירת האלימות המשטרתית בהר מירון, אתמול, זאת לאחר התיעודים הקשים בהם נראו עימותים קשים בין הכוחות לבין מתפללים שניסו לעלות להר. באחד הסרטונים נראה שוטר הדוחף גבר חרדי מבוגר - שנפל ונחבט בראשו. 

"אני מצפה מהמשטרה לחקור את המקרה כדי למנוע פגיעה מיותרת באזרחים" אמר הבוקר ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אני קורא לכל אזרחי ישראל לשמור על החוק ולפעול לפי הנחיות גורמי הביטחון".

זריקת כסאות, זרנוקי מים והסתערות על המתחם: העימותים בין החרדים לשוטרים במירון | דוברות המשטרה

 השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הגיב גם כן לאירועים: "אני מקבל את הזעם של הציבור החרדי, ובצדק. האלימות אמש של כמה מהלוחמים הייתה מיותרת, מוגזמת ולא מקובלת. לדחוף זקנים ולהכות נשים - לא זו הייתה כוונתי".

"יחד עם זאת, אל לנו לשכוח. מדובר במעידה של כמה שוטרים, שיתנו את הדין על הטעויות הללו", אמר."אמשיך לגבות את הלוחמים שעושים עבודת קודש למען ביטחונם של אזרחי ישראל, אבל לא אתן יד לאלימות מופקרת כלפי חסרי ישע".

השתתף בהכנת הידיעה: יהודה שלזינגר 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר