259 קיבוצים יכריעו היום: מי יהיה מזכ"ל התנועה הקיבוצית הבא?

שישים אלף חברים יקבעו מי יחליף את המזכ"ל היוצא ניר מאיר • הבחירות השנה יהיו דרמטיות ביותר בשל תפקידה של התנועה בשיקומם של קיבוצי עוטף עזה ובטיפול בתושביהם של 56 קיבוצים מפונים

ביקורם של נשיא המדינה ונשיא ארגנטינה בקיבוץ ניר עוז || צלם: אבי קנר, מקליט: אורי בוזגלו

שישים אלף חברים מ-259 קיבוצים יבחרו היום (שלישי) את מזכ"ל התנועה הקיבוצית, שיחליף את המזכ"ל היוצא ניר מאיר. על הכסא החם מתמודדים ליאור שמחה, מקיבוץ נצר סירני והדס דניאלי-ילין מקיבוץ יגור, שאם תיבחר תהיה האשה הראשונה בתפקיד מאז בחירתה של עליזה עמיר-זהר ב-1980, למזכירת הקיבוץ הארצי.

הבחירות הפעם חשובות במיוחד מאחר ולתנועה הקיבוצית תפקיד מרכזי בשיקומם של קיבוצי עוטף עזה שנפגעו במתקפה הרצחנית ב-7 באוקטובר ובטיפול בתושבי 56 קיבוצים מפונים, בצפון ובדרום.

ליאור שמחה (מימין) והדס דניאלי-ילי, צילום: אפרת אשל

הליך הבחירות יתקיים בכל הקיבוצים בין השעות 20:00-12:00, למעט בקיבוץ שמספר חבריו הינו פחות מ-100, וזה יקבל אישור מיוחד לפתיחת הקלפי בין השעות 16:00-20:00 בלבד. רשאים להצביע חברי וחברות קיבוץ בלבד (מי שעל פי תקנון קיבוצם רשאים להצביע בהצבעות הפנימיות בקיבוץ).

סך כול המצביעים בבחירות הוא 64.5 אלף בעלי זכות בחירה. זאת מתוך כלל האוכלוסייה בקיבוצים המונה כיום יותר מ-190 אלף נפשות, ובה נכללים גם ילדים, בני נוער וחיילים, תושבים ורבים הנמצאים בתהליך קבלה לחברות לקיבוץ.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר