נמצא פתרון לתושבי שדרות: יוכלו להישאר בבתי מלון עד יולי, הלימודים ייפתחו בחודש הבא

בעקבות הדרישה, כל תושב יוכל להישאר במרחבי הפינוי גם בחמשת החודשים הבאים • שר החינוך יואב קיש הורה לסגור את מסגרות החינוך במרחבי הפינוי ביום שני הבא, כאשר כלל מוסדות החינוך (מעונות, גני ילדים ובתי ספר), ייפתחו בתחילת מרץ

חודשיים וחצי אחרי שפונו מהישיבה, תלמידי ישיבת ההסדר "אפיקי דעת" משדרות חזרו לעיר || ישיבת שדרות

בעיריית שדרות בישרו היום (ראשון) לתושבים כי לאחר שבועות רבים בהם ראש העיר, אלון דוידי, דרש מהממשלה לתת לתושבים את האפשרות להחליט אם לחזור לעיר בסוף החודש או להישאר עד חודש יולי, ניתן האישור העקרוני לשהייה במלונות ובפתרונות דיור אחרים יולי וכי כל תושב יוכל להישאר בבתי המלון או בהסדר מענק אכלוס עד לחודש יולי השנה.

בעירייה הסבירו כי המתווה עדיין נתון להחלטת ראש הממשלה וכי עדיין מתקיימים דיונים מול משרד האוצר ומשרדי ממשלה נוספים בנוגע לגובה מענקי האכלוס ומענקי השיבה לעיר.

ראש עיריית שדרות אלון דוידי, צילום: דניאל סטרבו

במקביל, שר החינוך יואב קיש הורה לסגור את מסגרות החינוך במרחבי הפינוי ביום שני הבא, כאשר כלל מוסדות החינוך (מעונות, גני ילדים ובתי ספר), ייפתחו ב- 03/03/24 בעוד שמסגרות החינוך המיוחד וקידום הנוער ייפתחו כבר בשבוע הבא. לבקשת העירייה, משרד החינוך התחייב לפתוח מוקד טלפוני עבור המשפחות שיישארו מחוץ לעיר על מנת לסייע להן במציאת פתרונות חינוך.

 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר