"איש שכולו גבורה": ביישוב טל מנשה נפרדים מידידיה אשר לב - שנפל בלחימה בצפון הרצועה

סרן ידידיה אשר לב, סמ"פ גדוד שקד של חטיבת גבעתי, נפל במהלך הלחימה בעזה • ביישוב בצפון השומרון ספדו: "כואבים את האבידה הקשה - אוהב ארץ ישראל בכל לב" • במותו הותיר אחריו ידידיה שני הורים ושבעה אחים

סרן ידידיה אשר לב, סמ"פ גדוד שקד בגבעתי שנפל בלחימה בצפון הרצועה. צילום: באדיבות המשפחה

אחד ההרוגים הלילה (שלישי) בלחימה בצפון הרצועה הוא סרן ידידיה אשר לב, מהיישוב טל מנשה שבצפון השומרון. ידידיה, בן 27 במותו, היה סמ"פ בגדוד שקד של גבעתי והיה אמור להשתחרר לפני כמה חודשים, אך ביקש ממפקדיו להאריך את תקופת הקבע. ידידיה הותיר אחריו הורים, נועם ואורנה, אח ושש אחיות. מהישוב טל מנשה נמסר: "כואבים את האבידה הקשה, איש שכולו גבורה ולב צניעות ופשטות".

תיעוד: מחבלים יצאו מבניין בצפון הרצועה עם עמדת שיגור נ"ט - וחוסלו // דובר צה"ל

ידידיה היה הבכור מבין אחיו ואחיותיו. למד בישיבה הגבוהה שבי חברון, וקודם לכן בתיכון בישיבת שעלבים. ידידיה שירת בקבע, והיה אמור להשתחרר משירות כבר לפני מספר חודשים, אך לבקשת מפקדיו האריך את שירותו. ידידיה גדל בישוב טל מנשה שבשומרון, משפחתו מהמשפחות השורשיות בצפון השומרון ושני הוריו אנשי חינוך.

הישוב טל מנשה מבכים את לכתו: "כואבים את האבידה הקשה של משפחת לב. מבנינו היקרים והגיבורים. אוהב ארץ ישראל בכל לב. רגיש ואיכפתי איש שכולו גבורה ולב. צניעות ופשטות".

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, ספד לו: "משפחת השומרון כולה אבלה על לכתו של ידידיה, תמיד ראשון לסייע בכל. ידידיה היה בן למשפחה שורשית וותיקה. הוא נהרג כשנלחם על הארץ הזו, על החזרת החטופים והשבת הבטחון לעם ישראל ולמדינת ישראל. אנחנו נחבק את המשפחה ונלווה אותה בכל מה שניתן".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר