סנגורי נתניהו ליועמ"ש: פתח בחקירה פלילית על הדלפות חומרים בתיק 1000

עורכי הדין של רה"מ לשעבר הציגו במכתבם צילום של חשבונית על צמיד יקר ערך שניתן לכאורה לשרה נתניהו, שהוצג בדיווח של אילנה דיין במהדורת חדשות 12 • על גבי החשבונית היה פרט שנמצא בדיוק על אותה חשבונית שמסרה הדס קליין בעדותה החדשה לחוקרים • "קיימת אינדיקציה לכך שמי שהדליף את החשבונית לעיתונאית דיין הוא גורם משורות המאשימה"

נתניהו ועורכי דינו בביהמ"ש המחוזי, צילום: אמיל סלמן

תיק 1000: עורכי דינו של בנימין נתניהו פנו ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבקשה לפתוח בחקירה על הדלפות של חומרי החקירה. הפנייה בוצעה לאחר הפרסום של מגישת "עובדה" אילנה דיין במהדורת חדשות 12 על העדות החדשה שהעבירה הדס קליין, ששימשה העוזרת האישית של ארנון מילצ'ן, בנוגע לצמיד יקר ערך שלטענתה שרה נתניהו קיבלה מאיש העסקים ג'יימס פאקר.

בדיווח המדובר הובא צילום של חשבונית מבית העסק BUCCELLATI עבור הצמיד שנטען כי ניתן במתנה לנתניהו.

"קליין חזרה על הדברים גם בחקירה מיום 15 בנובמבר 2021, אז טענה כי שמרה על החשבונית במעטפה סגורה בתיק שהיה מונח אצלה בבית", ציינו הסנגורים עוה"ד עמית חדד ונועה מילשטיין במכתבם. "והנה, ביום 15 בנובמבר 2021, במהדורת החדשות של ערוץ 12, במועד שבו חומרי החקירה מתוך השלמות החקירה מצויים בידי המאשימה בלבד, פרסמה העיתונאית אילנה דיין פרטים מתוך השלמות החקירה והציגה את אותה חשבונית ממש".

צילום החשבונית כפי שהוצג במהדורת חדשות 12, צילום: מתוך מכתב סנגורי נתניהו ליועמ"ש

הסנגורים מצביעים על כך שבצילום החשבונית שהוצג בשידור בחדשות 12 נמצא הכיתוב " gift guest", שמופיע גם על גבי החשבונית שלדברי קליין הוכנסה למעטפה סגורה.

"מדובר באותה החשבונית שנשמרה, כך לפי קליין, במעטפה סגורה במשך שנים ונמסרה על ידי קליין לחוקרים ביום 24 באוקטובר 2021. בנסיבות אלה, כאשר החשבונית המקורית נמסרה על ידי קליין במעטפה סגורה לחוקרי המשטרה, ומשעה שהחשבונית המודלפת שודרה במועד שבו החומרים טרם נמסרו להגנה – קיימת אינדיקציה משמעותית לכך שמי שהדליף את החשבונית לעיתונאית דיין הוא גורם משורות המאשימה", ציינו סנגורי נתניהו.

"לכך יש להוסיף את מזכרו של רפ"ק דני יופה מ-15 בנובמבר 2021", כתבו למנדלבליט עורכי דינו של נתניהו. "במזכר זה מתועדת שיחה בין רפ"ק יופה לבין קליין. רפ"ק יופה מעדכן את קליין כי באותו יום עתיד להיות מוסר צו איסור הפרסום וכי 'יש צפי שיהיה פרסום נרחב בכלי התקשורת'.

"ב-19 בנובמבר 2021 פרסם העיתונאי גיא פלג ב'אולפן שישי' בערוץ 12 קטעים שנחזים להיות מתוך דיון פנימי שהתקיים במשרדי הפרקליטות. בין היתר, דיווח פלג על דברים שנאמרו לכאורה מתוך שיח פנימי שהתנהל במשרד המשפטים: 'אגף אחד במחלוקת מייצג פרקליט המדינה עמית איסמן, שסבור שיש לפתוח מחדש את התיק. מי שמצדד בדעתו של איסמן הוא פרקליט מחוז ת"א מיסוי וכלכלה, יוני תדמור, שאמר בישיבה שהתקיימה בנושא ש'הצמידים כאן זה כלא'. מנגד, יש להחלטה שיקולים נוספים שבכירי מערכת המשפט לוקחים בחשבון. ראשית, פתיחה מחדש של התיק, תביא לעיכוב ניכר במשפט – חצי שנה ואף יותר. יתרה מזאת, החוקרים ייאלצו לבצע השלמות חקירה במדינה נוספת, דבר שכרוך במאמץ לא מבוטל. לכן יש התלבטות של ממש לכאן ולכאן'".

הסנגורים ציינו: "ניתן לראות שפלג מדווח, ואף מצטט, דברים שנאמרו לכאורה בישיבות פנימיות שנערכו במשרד המשפטים. בדיווח צוטט לכאורה פרקליט מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה), עו"ד תדמור, כמי שאמר בשיחות הפנימיות ש'הצמידים כאן זה כלא'. ככל שהדברים אכן נאמרו, מדובר בהדלפה חמורה, שפוגעת קשות בזכותו של מרשנו להליך הוגן. מאחר שמדובר בשיח פנימי בין בכירי הפרקליטות, ברור כי הדלפה זו הגיעה משורות המאשימה.

"הראיות שהבאנו לעיל רק מחזקות את המסקנה המסתברת כי מי שהדליף את הפרטים על אודות השלמת החקירה היה גורם משורות המאשימה. יתרה מזו, אוזלת היד בטיפול בהדלפות עד כה, הובילה להדלפה נוספת ביום שישי האחרון".

לאור הדברים שהציגו הסנגורים, הם ביקשו ממנדלבליט להורות על פתיחת חקירה מיידית כדי לאתר המדליפים בנוגע לשני הדיווחים שצוינו במכתבם.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכירi