כתב אישום חמור: בכיר לשעבר במשטרה תיעד באופן תדיר שוטרות בתאי השירותים ביחידה

מפקד יחידת "הונאה מרכז" לשעבר במשטרה, אורן בן משה, נאשם כי תיעד בסתר עשרות שוטרות וקצינות עירומות • לאחר שחלקן זיהו את מכשירי המעקב, הן התלוננו לבן משה עצמו - והוא טען בכזב כי יטפל באירוע, תוך שהורה להן שלא לדבר על המקרה • כתב האישום מייחס לו עבירות של מעשה מגונה, פגיעה בפרטיות, שימוש לרעה בכוח המשרה, הטרדה מינית והתנכלות, ושיבוש מהלכי משפט

מצלמה שהתגלתה בשירותי נשים (אילוסטרציה, ארכיון). צילום: ללא

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה היום (רביעי) לבית משפט השלום בראשון לציון כתב אישום כנגד אורן בן משה, מפקד יחידת "הונאה מרכז" לשעבר במשטרת ישראל, לאחר שתיעד עשרות נשים עירומות בעת שהן עושות שימוש בתאי השירותים ביחידה.

"השקה באלכוהול את המתלוננות": ישראל אור יואשם בביצוע עבירות מין (ארכיון) // שמואל בוכריס

מכתב האישום שהגישה עו"ד נטלי חגי, עולה כי במספר רב של הזדמנויות, תיעד בן משה בסתר, באמצעות אמצעי תיעוד ומעקב משטרתי שהתקין, עשרות נשים בעירום, בעודן עושות את צרכיהן. בהמשך, לאור תקלה במכשיר שהתקין, ביקש מנציגי המשטרה מכשיר תיעוד נוסף, בטענה שהוא זקוק לו לטובת חקירה מתנהלת, והתקינו בתא השירותים. הוא נטל את מכשירי התיעוד מהתא בתדירות יומית והוריד את הסרטונים למחשב שלו.

נוסף על כך, נהג בן משה להיכנס לתאי השירותים ולצלם בחשאי באמצעות מכשיר הטלפון הנייד שלו נשים שונות בעודן מתפנות בשירותים. כך למשל, בשעות אחר הצהריים, כאשר ניגשה אחת השוטרות אל התא, נכנס בן משה לתא הסמוך וצילם אותה באמצעות הטלפון הנייד שלו מבעד לחוצץ שבין התאים. לאחר שהשוטרת הבחינה בזוג ידיים מבעד לחוצץ ויצאה נסערת מהשירותים, ניגשה אל בן משה ותיארה בפניו את שקרה. בן משה הרגיע את השוטרת והבטיח לה כי ידווח על שקרה, תוך שהורה לה שלא לשוחח על האירוע עם אנשים אחרים.

המחלקה לחקירות שוטרים, צילום: צילום: אורן בן חקון

בהמשך למתואר לעיל, לאחר שסיימה אחת השוטרות להתפנות, נחשף בפניה אחד ממכשירי התיעוד שהתקין בן משה. השוטרת נכנסה למשרדו של בן משה, יחד עם שוטרת אחרת, מסרה לו את המכשיר ועדכנה אותו בעניין. בן משה הורה לשוטרות שלא לדבר על חשיפת המכשיר ואמר כי יטפל באירוע.

מיד לאחר מכן, הוא ניגש לשוטרות פעם נוספת ואמר להן בכזב כי עדכן את המחלקה לחקירות שוטרים ושאלו שולחים חוקר ליחידה. לאחר מכן, כאשר נשאל על ידי אחת השוטרות לגבי החקירה, פירט בפניה בכזב פעולות חקירה שלכאורה מבוצעות על ידי מח"ש ביחידה, והורה לה שלא לדבר על חשיפת המכשיר.

בית משפט השלום בראשון לציון (ארכיון), צילום: קוקו

כתב האישום מייחס לבן משה עבירות של מעשה מגונה, פגיעה בפרטיות, שימוש לרעה בכוח המשרה, הטרדה מינית והתנכלות, ושיבוש מהלכי משפט.

ממשטרת ישראל נמסר:
אנו רואים בחומרה כל התנהלות חריגה שלא עומדת בקנה אחד עם נורמות ההתנהגות וערכי הארגון.עם קבלת חומרי החקירה, הוחלט תחילה להוציא הקצין לחופשה כפויה, ובהמשך להשעותו.
לאחר הגשת כתב האישום, נשוב ונשקול פיטוריו של הקצין.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר