רגעי חילוץ החטופים לרכבים תחת אש: תיעוד ממצלמות הקסדה של לוחמי שייטת 13 // דובר צה"ל

החטוף המשוחרר אלמוג מאיר ג'אן תובע עמותה אמריקנית שהעסיקה פעיל חמאס שהחזיק בו

ג'אן שחולץ במבצע ארנון נמצא בביתו של עובד בעמותה "Palestine Chronicle" שהיא, על פי החשד, בעלת קשרים הדוקים עם חמאס • התביעה מאשימה את מנהלי הארגון בהפצת תעמולה של חמאס תוך ניצול מעמדם כארגון צדקה הפטור ממס בארצות הברית

[object Object]

אלמוג מאיר ג'אן בן ה-22 שחולץ משבי חמאס במבצע ארנון לפני כחודש הגיש תביעה נגד עמותה אמריקנית בשם "Palestine Chronicle" שתרמה ככל הנראה כסף לחמאס, כך דווח הבוקר (רביעי) ב-FOX News. 

ג'אן שנחטף ב-7 באוקטובר נמצא בביתו של עבדאללה אלג'מאל שעבד בעמותה "Palestine Chronicle". בעבר אלג'מאל שימש דובר של משרד העבודה בעזה, הנשלט על ידי חמאס, והוא נהרג במהלך מבצע החילוץ.

אלמוג מאיר ג'אן מתקבל באהבה באור יהודה, צילום: יהונתן שאול

על פי התביעה, הארגון "Palestine Chronicle" מנוהל על ידי ארגון ללא מטרות רווח בשם "People Media Project". התביעה מאשימה את מנהלי הארגון בהעסקת אלג'מאל ובמתן במה להפצת תעמולה של חמאס, תוך ניצול מעמדם כארגון צדקה הפטור ממס בארצות הברית. 

"הנתבעים סייעו ותמכו לפעיל חמאס אלג'מאל, באמצעות מתן פלטפורמה עבורו ותגמולו עבור התעמולה שלו, התומכת בחמאס ובמעשי הטרור שלהם, כולל חטיפת התובע והחזקתו כבן ערובה במשך 246 ימים, תוך הפרת החוק הבינלאומי", נכתב בתביעה שתוגש בבית המשפט המחוזי המערבי של וושינגטון.

עורכי הדין של ג'אן, מארק גולדפדר וג'ייסון טורצ'ינסקי, הצהירו כי בכוונתם לחשוף את רשת יחסי הציבור הקשורה לחמאס שפועלת בארצות הברית, וכן להביא צדק ללקוחם. ארגון "Palestine Chronicle לא השיב לפניית "פוקס ניוז" בנושא. 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו