הערכה בישראל: תוך חודש ניתן יהיה להפעיל מסדרון ימי מקפריסין לעזה

על פי היוזמה, מדינות העולם יעבירו את הסיוע הפלשתיני לנמל לרנקה ומשם ישירות לרצועת עזה • ישראל תפקח על העמסת הסחורות על האוניות • במסדרון הימי תאסר העברת ציוד צבאי • שר החוץ כהן: " מעבר ארז יכול להפוך למוצג מוזיאוני אנחנו מתנתקים סופית מעזה"

העברת סחורות לרצועת עזה דרך מעבר כרם שלום (ארכיון). צילום: איי.פי.

שר החוץ אלי כהן ערך היום (רביעי) סיור בנמל בלרנקה ונפגש עם נציגים מקומיים. בשבועות האחרונים נערכו שתי פגישות עבודה של צוותים ישראלי וקפריסאים כדי לדון בדרכים להקמת מסדרון הימי בין קפריסין לרצועת עזה. מטרת הקמת המסדרון הימי המיוחד הזה, הינה התנתקות מוחלטת מעזה.

תיעוד: מחבלי חמאס משתלטים על משאיות סיוע הומניטרי בדרום הרצועה | רשתות ערביות

בפגישות אלה עלה כי היוזמה אפשרית ואף ניתן להשלים אותה בתוך חודש ימים. על פי היוזמה, הסיוע הבינלאומי יועבר על ידי מדינות העולם לנמל לרנקה, שם הוא יבדק על ידי צוותים של הנמל בפיקוח ביטחוני של ישראל. כמוכן ישתתפו בבדיקה גם נציגי מפקדת התיאום והקישור מהנמל בלרנקה.  הציוד יעלה על ספינות מיוחדת מבריטניה הולנד ויוון, אשר מסוגלות לעגון בנמל של מים רדודים.

"מפקדת התיאום והקישור של ישראל במעבר ארז יכולה להפוך למוצג מוזיאוני אנחנו מתנתקים סופית מעזה". אמר שר החוץ כהן.

שר החוץ אלי כהן בפגישה בקפריסין, צילום: שלומי אמסלם

במסדרון הימי, שיעבור מקפריסין עד למעגנה במאוסי שבדרום רצועת עזה, ייאסר להשיט ציוד צבאי. על פי הידוע, מערכת הביטחון בישראלי מכירה את היוזמה ושותפה לה. ארה"ב שברכה על היוזמה התחייבה לשדרג את מעבר רפיח שבין עזה למצרים כאשר גם שם יהיה פיקוח ביטחוני של ישראל.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר