דיווח: ישראל הסכימה שחיזבאללה ישאיר כמה אתרי תצפית, בתנאי שכוח צרפתי יוצב בדרום לבנון

כך על פי הדיווח ברשת אל־חדת' הסעודית • במקביל, לעיתון אל-אח'באר המקורב לחיזבאללה, נודע כי גורמים ביוניפי"ל העבירו לחיזבאללה אזהרות רשמיות מישראל שלפיהן ישראל תתייחס לכל מה שזז בגבול לבנון, בעומק 3 קילומטר - בין אם זה גורם אזרחי או צבאי - בתור מטרה לגיטימית לכוחותיה

הפצצות צה"ל בדרום לבנון. צילום: אי.אף.פי

ישראל הסכימה שחיזבאללה ישאיר כמה אתרי תצפית, אם זה יהיה בשיתוף עם הצבא הלבנוני וכוחות של צרפת, כך מסרו מקורות לרשת אל־חדת' הסעודית. לפי הדיווח, ישראל הציבה תנאי שלפיו צבא לבנון יוצב בדרום לבנון יחד עם כוחות צרפתיים.

נוסף על כך, הערוץ הסעודי דיווח כי ישראל דורשת פיקוח של האמריקנים ואת הגבלת הנשק מדרום לנהר הלטיני לצבא הלבנוני בלבד. מנגד, ארה"ב תערוב לכך שישראל תבצע אף פעולה בדרום לבנון.

תיעוד: מפקדה של חיזבאללה הותקפה

בתוך כך, הבוקר (שני), התייחס נתניהו למתיחות הביטחונית בגבול הצפון. בדיון בוועדת החוץ והביטחון אמר ראש הממשלה, כי: "ישראל עומדת על קיום אזור חיץ ממשי בגבול הצפון אחרי המלחמה. ההעדפה היא שהוא יושג באמצעות פתרון דיפלומטי, אך אם לא יהיה כזה, הוא יושג באופן צבאי, וישראל לא תתפשר בנושא". זאת, מתוך הבנה שבלי אזור חיץ שכזה, ובלי עיבוי כוחות משמעותי בצפון בתום המלחמה, יהיה בלתי אפשרי להחזיר את מאה אלף התושבים המפונים מהצפון בחזרה לביתם. 

חיזבאללה משיב לאזהרות צה"ל

בלבנון מדווחים הבוקר על הסלמה בתקיפות ישראל ביממה האחרונה. במקביל, לעיתון אל-אח'באר המקורב לחיזבאללה, נודע כי גורמים ביוניפי"ל העבירו בתחילת השבוע שעבר אזהרות רשמיות מישראל לחיזבאללה שלפיהן: ישראל תתייחס לכל מה שזז בגבול לבנון, בעומק 3 קילומטר - בין אם זה גורם אזרחי או צבאי - בתור מטרה לגיטימית לכוחותיה.

לפי הדיווח, חיזבאללה החזיר תגובה משלו, לפיה אם ישראל תיישם את האיום הזה, אז הוא יתייחס בעצמו לכל דבר שזז בעומק 3 קילומטר מהגבול כמטרה לגיטימית, בין שמדובר בגורם אזרחי או צבאי.

יתר על כן, דווח כי משלחות של מדינות ערביות העבירו מסרים לבכירים לבנונים, שבהם הם הזהירו מהרס של ביירות, ודרשו ליישם את החלטה 1701, ולהביא לנסיגת חיזבאללה מאזור דרום נהר הליטני. בהמשך לכך, כתב פרשן העיתון כי ניתן להניח שכמו בחילופי האיומים, התשובה של חיזבאללה לדרישה לסגת מדרום לליטני - תהיה דרישה נגדית מצה"ל לסגת לדרום חיפה.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר