על סמך עדי ראייה פלשתינים: ב-CNN האשימו את צה"ל בהריגה של עיתונאית אל-ג'זירה

ברשת החדשות האמריקנית פירסמו תחקיר המאשים את ישראל בהרג שירין אבו עאקלה • התחקיר כולל בתוכו שני סרטונים חדשים שלכאורה מאומתים עם שמונה עדי ראייה שונים

שירין אבו עאקלה שנהרגה בג'נין, צילום: רשתות ערביות

עדי ראייה פלשתינים אמרו ל-CNN כי הם מאמינים שכוחות ישראליים באותו רחוב ירו בכוונה על הכתבים בהתקפה ממוקדת. ‏

יש לציין כי על פי התחקיר הראשוני, בצה"ל דיווחו כי עדיין לא ניתן לדעת מי מהכוחות ירה באבו-עאקלה. בצה"ל אמרו כי שתי אפשרויות עומדות על הפרק: כדור תועה מאש כוחות צה"ל בשל קירבתה של אבו עאקלה לחמושים פלשתינים או ירי לא מבוקר מצד הפלשתינים. בישראל אמרו כי במידה וימסרו את הקליע, ניתן יהיה לדעת מי ירה ואילו הפלשתינים סירבו להעביר את הקליע שנמצא בגופתה.

לפי תחקיר CNN, כל העיתונאים לבשו אפודי מגן כחולים שזיהו אותם כאנשי תקשורת. "עמדנו מול כלי הרכב הצבאיים הישראלים כחמש עד עשר דקות לפני שעשינו מהלכים כדי להבטיח שהם יראו אותנו. וזה הרגל שלנו כעיתונאים, אנחנו זזים כקבוצה ואנחנו עומדים מולם כדי שהם יראו אותנו. לדעת שאנחנו עיתונאים, ואז אנחנו מתחילים לזוז", אמרה שאטה הנאישה, כתבת נוספת שהייתה באזור ל-CNN.

לפי CNN, התחקיר כולל שני סרטונים מזירת הירי המציגים שלכאורה לא היה קרב פעיל, ולא חמושים פלשתינים בסמוך לאבו עאקלה ברגעים שקדמו למותה.

ב-CNN טענו כי "הסרטונים מאומתים בעדויות של שמונה עדי ראייה, מנתח זיהוי פלילי ומומחה לנשק נפץ, מעידים על כך שאבו עאקלה נורה למוות בהתקפה ממוקדת של כוחות ישראליים".

חברי הכנסת מ"הרשימה המשותפת" מייד הגיבו לתחקיר. ח"כ תומא סלימאן כתבה בדף הטוויטר: "התחקיר של סי.אן.אן על רציחתה של שירין אבו עאקלה מצביע בבירור על צלף ישראלי כמי שרצח את שירין. לישראל אין שום טענה משכנעת שמדובר באש פלשתינית.
‏על ממשלת ישראל למצוא את הצלף ולהעמידו לדין. לא ניתן למותה של שירין להישכח".

אחמד טיבי פירסם את התחקיר וכתב באנגלית כי "ראיות נוספות מציגות כי ישראל אחראית למותה של אבו עאקלה". 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר