משבר התקציב בחינוך העצמאי: ח"כ לזימי תקפה את האוצר על ניסיון "העברה לא חוקית של כספים"

רשת החינוך העצמאי המפעילה למעלה מ-240 בתי ספר למגזר החרדי, נמצאת בחוב של כ-85 מליון שקלים למס הכנסה • משרד האוצר מנסה להעביר תקציב לסתימת החוב הזה • ח"כ יעקב אשר ענה לה: "מדובר בשילוב מדהים של בורות המתובלת בשנאה הגובלת באנטישמיות כלפי הציבור החרדי"

ח"כ נעמה לזימי (ארכיון). צילום: אורן בן חקון

ח"כ נעמה לזימי פנתה (היום) במכתב דחוף לראשי משרד האוצר, עם העתק ליועצת המשפטית לממשלה, בהתראה על "נסיון העברה תקציבית לא חוקי שנועד לפתור את המשבר בחינוך העצמאי".

גפני נגד שר החינוך בגין הסדרת מערכת החינוך החרדי | ערוץ הכנסת

רשת החינוך העצמאי המפעילה למעלה מ-240 בתי ספר למגזר החרדי, נמצאת בחוב של כ-85 מליון שקלים למס הכנסה. כעת, משרד האוצר מנסה להעביר תקציב לסתימת החוב הזה. בתחילת השבוע איים יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, שאם התקצוב וההשקעה במערכת החינוך החרדית לא תוסדר, הוא יעזוב את תפקידו בממשלה.

"שר האוצר והממשלה מנסים לבצע מחטף תקציבי לא חוקי. כזכור - כל העברה תקציבית חייבת את אישור ועדת הכספים, בטח ובטח כשמדובר בסכום כה משמעותי שנועד לכסות על התנהלות לא חוקית ולא מפוקחת", כתבה לזימי.

ח"כ אשר, דגל התורה, צילום: אורן בן חקון

ממה שאני שומעת, שר האוצר מנסה למצוא פתרונות "יצירתיים" להעברת הכספים מבלי לעבור בוועדת הכספים. שר האוצר, שאמון בין השאר על רשויות המס, מבקש להמציא פתרונות לגוף פורע חוק על מנת לחמוק מרשויות המס. זו המציאות השלטונית הנוכחית בישראל. זהו עוד סממן לריקבון השלטוני העמוק שמביאה עלינו ממשלת המחדל", הוסיפה.

ח"כ יעקב אשר מדגל התורה, אמר בתגובה למכתבה של נעמה לזימי - "מדובר בשילוב מדהים של בורות וחוסר ידע של הסוגיה, המתובלת בשנאה הגובלת באנטישמיות כלפי הציבור החרדי, ילדיו, ומורותיו. אם היית טורחת ללמוד את הסוגיה היית מבינה שמדובר בכשל טכני בין משרדי הממשלה ואין כל קשר להתנהלות הרשת" .

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר