השר גלנט נפגש עם מזכיר המדינה אנתוני בלינקן; דיווח אמירתי: חמאס מתכנן לעזוב את קטאר לעיראק

בית נפגע מטיל נ"ט ביישוב יראון • מטוסי קרב תקפו תשתית טרור של חיזבאללה בעומק לבנון • רקטה שנורתה לפני זמן קצר מרפיח יורטה באשכול • מקור ישראלי ל"סקיי ניוז": "מלחמה עם חיזבאללה תצמצם את ההשפעה האיראנית באזור" • צה"ל חיסל מפקד בחמאס שהיה אחראי על ייצור אלמ"ח • הושמדו אתרי שיגור ברפיח

מטוסי קרב תקפו תשתית טרור בשימוש המערך האווירי של ארגון הטרור חיזבאללה בעומק לבנון // דובר צה"ל

היום ה-262 למלחמה: הותר לפרסום: רס"ם מוחמד אלאטרש נפל בקרב בשבעה באוקטובר וגופתו נחטפה לשטח הרצועה. ראש המטות המושלבים האמריקני, הגנרל צ'רלס בראון, אמר כי ארה"ב תתקשה לישראל במלחמה נגד חיזבאללה. לדבריו, "המלחמה יכולה להעלות את הסיכון לעימות נרחב יותר שיכלול את איראן". 

עדכונים שוטפים

01:15: דיווח בסוכנות הידיעות AFP: נשיא צרפת עמנואל מקרון ומלך ירדן עבדאללה השני קראו לישראל לאפשר הכנסת סיוע הומניטרי לרצועה, ואמרו כי "יש לקדם הפסקת אש ולשחרר את כל החטופים".

23:54: בכיר חמאס חליל אל-חיה: ההצעה הישראלית רוצה ליישם רק את השלב הראשון בעסקה ללא קשר בין השלבים. אם ישראל רצינית לגבי הפסקת התוקפנות (סיום המלחמה) אז אני חושב שאנחנו יכולים להגיע להסכם (שחר קליימן)

פעילות צה"ל בעזה, צילום: דובר צה"ל

23:26: בכיר חמאס עזת א-רשק מכחיש את הדיווח שלפיו ארגון הטרור מתכנן לעזוב את קטאר ולעבור לעיראק (שחר קליימן)

22:32: שני טילי נ"ט נורו לקיבוץ מנרה. אין נפגעים. (עידן אבני)

טילי נ"ט פגעו במבנה במנרה, צילום: ללא קרדיט

21:02: אתר "דה נשיונל" האמירותי דיווח היום (שני) כי חמאס מתכנן לעזוב את קטאר לעיראק, בעוד הלחץ של קטאר וארה"ב על הלשכה המדינית בארגון הטרור מתגבר. המתווכות מפעילות את הלחץ במסגרת המגעים לעסקת חטופים והפסקת אש בעזה. (שחר קליימן)

הנייה בהלוויית הבכירים האיראנים, צילום: רשתות ערביות

21:01: שר הביטחון יואב גלנט נפגש כעת במשרדי מחלקת המדינה עם מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן.

בפגישה משתתפים: מנכ״ל משרד הביטחון אלוף (מיל׳) אייל זמיר, רמ״ט שר הביטחון שחר כץ, מזכירו הצבאי של שר הביטחון תת-אלוף גיא מרקיזנו, שגריר ישראל בארה״ב מייק הרצוג וראש האגף המדיני - ביטחוני במשרד הביטחון דרור שלום. (לילך שובל)

גלנט ובלינקן, היום, צילום: אלעד מלכה

20:49: סגן ראש הלשכה המדינית בחמאס מוסא אבו מרזוק נפגש במוסקבה עם סגן שר החוץ הרוסי מיכאיל בוגדנוב. אבו מרזוק הדגיש כי ארגון הטרור תומך בהחלטת מועצת הביטחון על הסכם להפסקת אש קבועה, שכולל נסיגה מלאה מרצועת עזה (שחר קליימן)

מוסא אבו מרזוק נפגש במוסקבה עם סגן שר החוץ הרוסי מיכאיל בוגדנוב., צילום: ללא קרדיט

20:28: יו"ר המחנה הממלכתי בני גנץ שוחח היום (ב׳), עם נשיא צרפת עמנואל מקרון.

גנץ הדגיש בפני הנשיא מקרון כי ככל שהסיכויים להסדר דיפלומטי בגבול הצפון מתרחקים - כך גדל ההכרח לפעולה צבאית רחבה שתביא להסרת האיום שמציב חיזבאללה על תושבי הצפון, בהכוונת ציר הטרור האיראני שמערער את היציבות באזור.

עוד אמר גנץ, כי לארצות הברית, לצרפת ולקהילה הבינלאומית כולה יש תפקיד חשוב בסיוע בהגעה להסדר דיפלומטי שימנע הסלמה, וציין כי יתמוך בכל החלטה אחראית בנושא, צבאית או מדינית, גם מחוץ לממשלה. גנץ חזר על החשיבות בגיבוש ארכיטקטורה אזורית חדשה המבוססת על ברית מתונים על מנת להתמודד עם התוקפנות האיראנית הגוברת. (שירית אביטן כהן)

20:18: פגיעת נ"ט במבנה ביראון - פרטים נוספים בקרוב (עידן אבני)

20:16: מטוסי קרב תקפו תשתית טרור בשימוש המערך האווירי של ארגון הטרור חיזבאללה בעומק לבנון; יורטה מטרה אווירית חשודה שחצתה לשטח הארץ מלבנון

במהלך השעות האחרונות מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו מספר תשתיות טרור של ארגון הטרור חיזבאללה במרחבים עיתרון, בליידא ומרון א-ראס. כמו כן, מוקדם יותר היום מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו במרחב בעלבכ תשתית טרור בשימוש מערך ההגנה האווירי של חיזבאללה. (עידן אבני)

צה"ל פועל בלבנון, צילום: דובר צה"ל

19:32: הותר לפרסום: רס"ם מוחמד אלאטרש ז"ל נפל בקרב ב7.10 ונחטף לשטח רצועת עזה על ידי ארגון טרור. מותו נקבע לאחר בחינה של כלל הממצאים ועל בסיס מידע מהימן.

מחמד, בן 39 בנופלו, הותיר אחריו שתי נשים ו-13 ילדים, תושב סעווה שבט אל אטרש, גשש בחטיבה הצפונית באוגדת עזה, נפל בקרב וחטוף בידי ארגון טרור. (לילך שובל)

מחמד אלטראש, גופתו מוחזקת בשבי חמאס, צילום: דובר צה"ל

18:52: אזעקות במירון, חורפיש והסביבה.

18:48: לוחמי הימ״מ בהכוונת שב״כ וצה״ל עצרו מבוקש בפעילות טרור סמוך לירושלים, בענאתא שבחטיבה המרחבית ׳בנימין׳, לפני זמן קצר, בהכוונה מודיענית מדויקת של שירות הביטחון הכללי. החשוד שנעצר הועבר להמשך חקירה בשירות הבטחון הכללי. (חנן גרינווד)

18:25: בהמשך לאזעקה שהופעלה ברמת הגולן מחשש לחדירת כלי טיס עוין: פיקוד העורף מסר כי "האירוע הסתיים".

18:19: אזעקה המתריעה מפני חשש לחדירת כלי טיס עוין הופעלה ביישוב קלע שברמת הגולן.

18:09: בהמשך לאזעקות שנשמעו בגזרת אשקלון, צוותי מד"א יצאו לסרוק בזירות בהן התקבלו דיווחים על 2 נפגעים קל שנחבלו בדרך למרחב מוגן, ומספר נפגעי חרדה. בתוך כך, דוברות עיריית אשקלון מסרה כי רקטה אחת יורטה בהצלחה. ללא דיווחים חריגים.

18:00: הרמטכ״ל ברפיח: אנחנו מתקרבים לנקודה שבה נכריע את חטיבת רפיח. (לילך שובל)

17:50: אזעקות באשקלון והסביבה.

17:01: על פי עיתון סעודי, מספר הפלשתינים שעזבו את רצועת עזה מוערך כבר ב-200 אלף. (שחר קליימן)

16:03: דובר צה"ל מעדכן כי ההתרעה שהופעלה במרחב כרם שלום לפני זמן קצר הייתה זיהוי שווא. (לילך שובל)

15:32: אזעקת צבע אדום בכרם שלום.

15:15: פקקי ענק בבנימין בעקבות אירוע חריג. המחסומים לכיוון ירושלים, ענתות וחיזמה נסגרו, ויש פקקי ענק באזור. בעקבות פניית ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ, למח"ט בנימין לירן ביטון ולמפקד מחוז ש"י, נפרסו חיילים בצירים כדי להגביר את האבטחה.

15:10: לבקשת משפחות גולדברג-פולין, לוי וכהן שיקיריהן נחטפו מ"מיגונית המוות" לאחר שנמלטו מפסטיבל ה"נובה" ברעים ועדיין נמצאים בשבי חמאס, מטה משפחות החטופים ישחרר הערב לציבור ולתקשורת את סרטון החטיפה של הירש, אור ואליה כפי שתועד ממצלמות מחבלי חמאס ב-7/10.

הירש גולדברג פולין, צילום: ללא

הרש גולדברג-פולין הגיע לפסטיבל ה"נובה" עם חברו הטוב ענר שפירא ז''ל, איתו מצא מקלט במיגונית שכונתה "מיגונית המוות" וממנה נחטף. ידו של הרש נקטעה במהלך המתקפה על המיגונית. בתאריך ה-24.04.24 פירסם חמאס סרטון של הרש מהשבי, שהיה לאות החיים הראשון שקיבלה המשפחה.

14:48: האזעקות באכול: לוחמי ההגנה האווירית ירטו בהצלחה שיגור אחד שחצה משטח רפיח, אין נפגעים.

14:30: דיווחים ערביים: ישראל תקפה בארטילריה באזור קוניטרה בדרום סוריה.

תקיפה באזור קוניטרה, צילום: רויטרס

14:21: אזעקות צבע אדום נשמעו ביישובים במועצה אזורית אשכול.

14:16: עמסי תנועה כבדים במחסומים בעוטף ירושלים בעקבות בידוקים קפדניים. חלק מהמחסומים נסגרו לגמרי לכניסות ויציאות.

14:10: דיווח בלבנון: צה"ל תוקף בשעה זו מטרת בדרום המדינה.

דליקות לאחר תקיפת צה"ל בדרום לבנון, צילום: אי.אף.פי

13:04: מקר ישראלי לרשת "סקיי ניוז": "על ממשלת לבנון לפעול כדי לשנות את המציאות. אם ניכנס לדרום לבנון, אז לא נצא לפני הסכם. מלחמה עם חיזבאללה תצמצם את ההשפעה האיראנית באזור".

12:24: מועצה אזורית הגליל העליון מעדכנת כי "לפני כחצי שעה בוצע ירי נ"ט בגזרת מרגליות. שריפה פרצה במקום הפגיעה. לא דווח על נפגעים בגוף".

12:04: טיל נ"ט נורה לאזור מרגליות, והתפוצץ בשטח פתוח. שריפה פרצה במקום. (עידן אבני)

שני טילי נ"ט למרגליות, צילום: ללא

12:01: דובר צה"ל עדכן כי לאחר בדיקה שבוצעה, עולה כי הפיצוץ שאירע אמש באזור טול כרם נגרם כתוצאה מפיצוץ מטען בצידו הפלשתיני של קו התפר. המטען הונח והופעל מרחוק על ידי מחבלים מאות מטרים מהחומה, כדי למשוך כוחות לאזור הפיצוץ. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. כמו כן, נמסר כי כוחות צה"ל פשטו הלילה על הכפרים ניעמה וסילוואד, שנמצאים בנפת רמאללה, החרימו אמצעי לחימה, עצרו מבוקשים ותחקרו חשודים.  (חנן גרינווד)

פעילות הכוחות במבצע החטיבתי בסילוואד, צילום: דובר צה"ל

11:38: הסיור בלבנון: הערוץ הסעודי "אל-חדת'" מדווח כי הכיסוי התקשורתי נפסק לאחר שנמנע מהם להיכנס למרכז שינוע המטענים בנמל התעופה בביירות. (שחר קליימן)

11:10: תושבים מעוטף עזה הגיעו למתקן מנהלת תקומה בנחל שורק עם משאיות הובלה וארגזים, וזאת במטרה להעביר את המסר שמנהלת תקומה חייבת לעבור מיידית לעוטף. לדברי התושבים, "הנוכחות הפיזית של המנהלת בעוטף לא רק שתסייע בהגברת תחושת הביטחון והאמון , אלא גם תאפשר זיהוי בעיות בזמן אמת. רק כך תוכל המנהלת ליצור תחושת אחדות והזדהות עם תושבי ותושבות העוטף".

מחאת תושבי העוטף, צילום: תנועת "עתיד לעוטף"

10:30: שר החוץ היווני: "האיומים של חיזבאללה על קפריסין אינם מתקבלים על הדעת"

9:45: צה״ל חיסל מחבל מרכזי במטה ייצור אמצעי הלחימה של חמאס. המחבל, מוחמד צלאח, לקח חלק בפרויקט פיתוח אמצעי לחימה אסטרטגיים עבור חמאס, ופיקד על מספר חוליות מחבלים בארגון שעסקו בפיתוח אמל״ח. במקביל, אותרו והושמדו ברפיח משגרים מהם בוצעו שיגורים לעבר הכוחות.

תיעוד: חיסול מפקד בחמאס שניהל פיתוח אמל״ח | דובר צה"ל

9:15: ראש המטות המושלבים האמריקני, הגנרל צ'רלס בראון, אמר כי ארה"ב תתקשה לישראל במלחמה נגד חיזבאללה: לדבריו, "המלחמה יכולה להעלות את הסיכון לעימות נרחב יותר שיכלול את איראן"

הרמטכ"ל האמריקני, צ'ארלס בראון, צילום: רויטרס

9:00: מפגינים נגד הממשלה הבעירו צמיגים בצומת גלילות וחסמו לזמן קצר את תנועת כלי הרכב. הם קראו לקיים שביתה כללית במשק עד להפלת הממשלה.

מחלף גלילות נחסם על ידי מוחים | עופרי איתן

8:15: משרד הביטחון הודיע כי הבוקר בוצע ניסוי שיגור של מערכת הנעה רקטית מבסיס במרכז הארץ. הניסוי נקבע מראש על ידי מערכת הביטחון ובוצע כמתוכנן.

ניסוי משרד הביטחון של מערכת הנעה רקטית במרכז הארץ | לפי סעיף 27 א'

07:38: מטוסי קרב של צה"ל תקפו לאורך הלילה מטרות של ארגון הטרור חיזבאללה בדרום לבנון. בין המטרות שהותקפו, מבנה צבאי של חיזבאללה במרחב עיתרון, לצד תשתיות מבצעיות ותשתיות טרור של הארגון במרחבים כפר כילא ואל-חיאם שבדרום לבנון. (לילך שובל)

תיעוד מתקיפות צה"ל בדרום לבנון \\ דובר צה"ל

07:04: בית החולים רמב"ם מעדכן כי בעקבות הירי למטולה פצוע בשנות ה-40 לחייו נותח הלילה, מצבו נותר קשה אך יציב. פצוע נוסף כבן 30 אושפז באורח קל במחלקת טראומה. (מישל מכול)

06:02: דיווחים ערביים: צה"ל ביצע בשעות האחרונות שורת מעצרים בכפר סילואד הסמוך לרמאללה. 

06:00: שר הביטחון יואב גלנט נפגש בוושינגטון עם הסנאטור הרפובליקני לינדזי גרהאם. גרהאם צייץ בחשבון ה-X שלו: "בנקודת הזמן הקריטית הזו, על ארה"ב להפגין תמיכה בלתי מעורערת בישראל, לא רק במילים אלא גם במעשים. אעבוד עם עמיתיי כדי לוודא שהנשק שהובטח לישראל אכן יסופק לה".

השר גלנט השיב בציוץ משלו: "דיון נהדר על חשיבות תמיכתה המתמשכת של ארה"ב בזמן שאנו פועלים להחזיר את החטופים הביתה, להמשיך לפרק את יכולות חמאס ולהגן על הגבול הצפוני שלנו מול חיזבאללה".

05:00: הרמטכ"ל האמריקני צ'רלס בראון אמר לעיתונאים : "מבצע ישראלי בלבנון עלול לגרור את איראן לעימות , בעיקר אם יהיה איום קיומי על חיזבאללה".

04:09: בצבא ארה"ב הודיעו כי שמל"ט של החות'ים פגע אתמול בספינה אמריקנית. כמה אנשי צוות נפצעו. הספינה המשיכה בדרכה למרות שנגרם לה נזק.

04:01: הפצועים ממטולה מאושפזים בביה"ח רמב"ם. מצבו של אחד מוגדר קשה בשל פציעה פנימית, השני מוגדר קל. (עידן אבני)

02:28: החות'ים הודיעו שתקפו שתי ספינות בים סוף ובאוקיינוס ​​ההודי.

01:35: דיווחים בלבנון: גל תקיפות נרחב בדרום המדינה. ארבעה מבנים הושמדו באל חיאם. 

תקיפה בחיאם שבדרום לבנון (ארכיון), צילום: רשתות ערביות

00:32: אחרי שרה"מ נתניהו אמר בערוץ 14 שהוא תומך בעסקת חטופים חלקית, שלא כוללת את סיום המלחמה - בארגון הטרור חמאס האשימו כי הוא שואף ל"הסכם חלקי, שיאפשר רק החזרה של חלק מהאסירים בלבד, ולאחר מכן יחדש את המלחמה". בחמאס טענו: "זה אישור לדחייתו את החלטת מועצת הביטחון והצעות הנשיא האמריקני ביידן - בניגוד למה שממשל ביידן מנסה לשווק לגבי הסכמה לכאורה של ישראל". (שחר קליימן)

רה"מ נתניהו באולפן ערוץ 14, צילום: צילום מסך ערוץ 14

00:00: גורם בצבא ירדן הודיע הערב על תאונה של שלוש משאיות צבאיות בצהריים, שהיו חלק משיירת אספקה הומניטארית לרצועת עזה. בתאונה שהתרחשה בדרך ים המלח, נהרג קצין וחייל ירדנים.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר