סמ"ר נועם בטאן וסמ"ר נחמן מאיר חיים וקנין נהרגו מפיצוץ מטען בפיר באזור רפיח

וקנין, בן 20 מאילת ובטאן, בן 20 ממושב יד רמב״ם, הם לוחמים בסיירת גבעתי • באירוע נפצעו באורח קשה קצין לוחם ושני לוחמים נוספים מסיירת גבעתי • הלווייתו של נחמן מאיר חיים תתקיים היום בשעה 16:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין באילת

הותר לפרסום: שני לוחמי סיירת גבעתי נהרגו מפיצוץ מטען בפיר באזור רפיח. צילום: דובר צה"ל

צה"ל התיר לפרסום היום (ראשון) את שמותיהם של שני לוחמי צה"ל שנפלו בקרבות בדרום רצועת עזה: סמ״ר נחמן מאיר חיים וקנין, בן 20 מאילת וסמ״ר נועם בטאן, בן 20 ממושב יד רמב״ם, לוחמים בסיירת גבעתי. הם נפלו בתקרית פיצוץ מטען בפיר.

באירוע בו נפלו נפצעו באורח קשה קצין לוחם ושני לוחמים נוספים מסיירת גבעתי. בנוסף, לוחם מילואים מגדוד הגישור 5832, הנדסה פיקוד צפון, נפצע באורח קשה כתוצאה מירי נ״ט על D9.

"טהור ואיש חסד"

העיר אילת מרכינה ראש ומשתתפת בצערה הכבד של משפחת וקנין, עם נפילתו של סמ"ר נחמן מאיר חיים וקנין ז"ל, לוחם בסיירת גבעתי, שנפל בקרב בדרום רצועת עזה, בן 20 בנופלו. נחמן מאיר חיים בוגר הישיבה התיכונית ״צביה״ גדל והתחנך באילת.

סמ״ר נועם בטאן (מימין) סמ״ר נחמן מאיר חיים וקנין, צילום: דובר צה"ל

חבריו ובני משפחתו מספרים על כמה היה חרוץ ומסור, דואג ואכפתי, טהור ואיש חסד, מלח הארץ שכמו שהגן על משפחתו כך הגן על ארצו ולמענה חרף את נפשו. מוריו מספרים שהיה נער עם כוחות רבים, שליוו אותו בכל המטרות שהציבו לעצמו ופרצו כאשר התגייס לצבא והגיע לסיירת גבעתי.

ראש העירייה אלי לנקרי המלווה את המשפחה, מסר: ״מאז תחילת המלחמה, השכול נוגע בכולנו, כואב ופוצע משפחות רבות שמאבדות את יקיריהן בהגנה על המולדת ויקיריהן הם יקירינו, יקירי הארץ כולה. היום אנו מביאים למנוחת עולמים את אחד מטובי בניה של העיר אילת. נחמן חיים מאיר. שמו של נחמן יצא שמו לכל עבר כלוחם על וכגיבור. דרכו של נחמן, אמונתו, אהבת האדם שבו, אישיותו ומעלותיו לנצח ייחקקו בלבנו. תהא נשמתו של נחמן, ונשמות כל הגיבורים הקדושים, צרורה בצרור החיים. יהיה זכרו ברוך״.

הלוויתו של נחמן מאיר חיים ז״ל תתקיים היום, י״א באייר 19.5.24 בשעה 16:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין באילת.

נועם בטאן, צילום: באדיבות המשפחה

חברים של סמ"ר נועם בטאן מהמושב סיפרו: "נועם ידע מהם הסיכונים והלך עם תחושת שליחות אמיתית ולסבב שני של כניסה לעזה כי בחיים הוא לא היה משאיר את החברים שלו מאחור. הוא היה בחור ערכי וחרוץ, איש שמח ומואר".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר