במסגדים ובשכונות: חמאס הפעיל מרגלים בתוך הג'יהאד האסלאמי

"חמאס גייס מרגלים בתוך פלגים אחרים כדי להשפיע על הפעילות ועל קבלת ההחלטות" כתב דובר צה"ל בערבית סא"ל אביחי אדרעי • "הסוכנים הוצבו במסגדים ובכל תחומי החיים כדי לדווח על פעילות חבריהם ושכניהם וקרוביהם", הוסיף אדרעי

תיעוד של מחבלי הג'יהאד האסלאמי משגרים פצמ"רים בעודם יחפים

"הצבא הצליח לחשוף מסמכים יקרי ערך על שירות הביטחון של חמאס": דובר צה"ל בערבית חשף היום (רביעי) כי "חמאס גייס מרגלים בתוך פלגים אחרים ובמיוחד בג'יהאד האסלאמי כדי להשפיע על הפעילות ועל קבלת ההחלטות. מנגנון הביטחון של חמאס דיכא חירויות וריגל אחר כל היבטי החיים ברצוע עזה. השירות גייס לשם כך אלפי מודיעים ושתל אותם במסגדים ובמוסדות שונים".

עוד כתב סא"ל אביחי אדרעי בערוץ הטלגרם שלו: "מנגנון הביטחון הוא סוכנות ריגול חשאית שמטרתה לשמור על שלטון האימים של חמאס בעזה. בין מייסדיו היו יחיא סינוואר ורווחי מושתהא. הם פעלו באופן חשאי כדי לעקוב ולמסור דיווחים על כל היבטי החיים ברצועה ולדכא כל פעילות באכזריות".

הנהגת חמאס (ארכיון), צילום: רשתות ערביות

לדברי אדרעי: "מנגנון הביטחון גייס אלפי מרגלים כדי לשלב במרחב האזרחים. הסוכנים הוצבו במסגדים ובכל תחומי החיים כדי לדווח על פעילות חבריהם ושכניהם וקרוביהם. המנגנון חדר לג'יהאד האסלאמי כדי להתערב בעניינים הפנימיים של הארגון. כמו כן התבצע מעקב אחר עיתונאים ופעילי זכויות אדם שהתבטאו נגד חמאס. השחירו את פניהם ואיימו על חייהם".

בצה"ל חשפו מסמכים סודיים של מרגל של חמאס שהושתל בג'יהאד האסלאמי וכונה מראד שאהין. משימתו הייתה ליידע את מפעיליו על החלטות ופעילות של הארגון.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר