צה"ל חזר בו: מצ"ח תחקור את הירי בשוגג בפיגוע בירושלים

יובל דורון קסטלמן, אזרח חמוש שהיה באזור הפיגוע והגיב לו ראשון, מת אמש מפצעיו לאחר שמצבו הוגדר אנוש • חיילי המילואים שירו בו מסרו עדות, המשטרה: "אין חשד לפלילים"

ארבעה נרצחים בפיגוע בירושלים. צילום: אורן בן חקון

שני חיילי המילואים שהיו חלק מחיסול המחבלים בפיגוע אתמול בירושלים נחקרו היום (שישי). זאת לאחר שירו בשוגג ביובל דורון קסטלמן, האזרח שירה במחבלים - ובסיום האירוע הרים ידיים כדי לסמן לחיילים שלא יירו בו. בצה"ל החליטו תחילה לא לחקור את המקרה, אך בהמשך הודיעו כי מצ"ח תצטרף לחקירת המשטרה והשב"כ.

תיעוד חדש מהפיגוע בירושלים: שני מחבלים יורדים מרכב - ויורים לכל עבר לכיוון טרמפיאדה עמוסה \\ צילום: השימוש נעשה בהתאם לסעיף 27א׳ לחוק זכויות יוצרים

לפי המשטרה, הממצאים שבידיה מצביעים על כך שבמהלך הפיגוע אחד מהחיילים זיהה והחשיד בשוגג את קסטלמן כמחבל שלישי. אותו חייל הוא שירה לעברו.

מצה"ל נמסר: "אתמול נפתחה חקירה על ידי המשטרה ושב״כ. עם קבלת פרטי החקירה הראשוניים ולנוכח נסיבות האירוע, הוחלט כי החקירה תתבצע בשיתוף מצ"ח. צה״ל מביע צער על מותו של האזרח".

קצין בכיר במשטרה אמר מוקדם יותר: "הפיגוע נחקר על ידי המשטרה ושב״כ. המעורבים בירי לחיסול המחבלים מסרו עדות במסגרת חקירת הפיגוע. מדובר במקרה טראגי ואין חשד לפלילים". 

קסטלמן, ששימש עורך דין בנציבות שירות המדינה, הבחין בירי המחבלים כאשר שהה בצד השני של הכביש בשעה שנסע לעבודה בקריית הממשלה. הוא עצר את רכבו כדי לנטרל את המחבלים. בני משפחתו אמרו עליו: "תמיד היה גיבור והראשון לזנק להציל חיים, וכך עשה גם הפעם".

יובל דורון קסטלמן, צילום: בית החולים שערי צדק

בטרם נודע כי קסטלמן נהרג כתוצאה מנטרול המחבלים, שיבחו חברי הכנסת צבי סוכות ולימור סון הר מלך את פעילות אחד המנטרלים.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר