מתיישבים עצרו העברת משוריין לרש"פ: "נעצור בגופנו את חימוש האויב"

מאות מתיישבים מיישובי השומרון בלמו בגופם העברת רכב משוריין למנגנוני הביטחון הפלשתינים בשכם, לאחר שהתקבל דיווח כי המשוריין עושה את דרכו בחופשיות על כביש 60 • במטה 'נלחמים על החיים' מסרו: "רק היום חוסל בטול כרם קצין ברש"פ שפתח באש לעבר חיילי צה"ל, זהו מעשה שגובל בטירוף מוחלט"

תיעוד: מאות מתיישבים בלמו העברת משוריין לרשות הפלשתינית . צילום: אריאל תנעמי/TPS

סערה בבנימין: מאות מתיישבים בלמו הערב (חמישי) בגופם העברת ג'יפ משוריין למנגנוני הביטחון של הרשות הפלשתינית בשכם, זאת לאחר שהתקבל דיווח כי המשוריין עושה את דרכו בחופשיות על כביש 60.

"ברור לכולם כי יעמדו בחזית הלחימה שתיפתח כנגד הישובים היהודים ביו"ש". מאות מתיישבים בלמו העברת משוריין לרשות הפלשתינית, צילום: אריאל תנעמי/TPS

בהתראה של דקות ספורות חשו למקום מאות תושבים שהתיישבו על הכביש וחסמו עם רכביהם את המשך נסיעת המשוריין שהובל על גרר.

החיילים הראשונים שהוזעקו לשטח סירבו בתחילה לעצור את המשוריין, אך לאחר זמן קצר התברר כי נסיעתו כלל לא תואמה עם מערכת הביטחון.

מאות מתיישבים בלמו העברת משוריין לרשות הפלשתינית, צילום: אריאל תנעמי/TPS

בעקבות לחץ כבד וחסימה ממושכת של התושבים שסירבו לעזוב את המקום עד להחרמת הרכב, עצר צה"ל את הערבים שהובילו את הרכב המשוריין.

במקביל, לוחמים אחרים של צה"ל עלו על המשאית והודיעו כי היא נלקחת כעת לחטיבת בנימין.

"מאפשרים בצה"ל לאויב להתחמש באין מפריע". מאות מתיישבים בלמו העברת משוריין לרשות הפלשתינית, צילום: אריאל תנעמי/TPS

במטה "נלחמים על החיים" שמוביל את מאבק התושבים כנגד הטרור ביו"ש בחודשים האחרונים, מסרו בתגובה: "מה שהתרחש כאן הערב הוא בלתי נתפס".

"שעות בודדות אחרי שקצין ברש"פ חוסל בטול כרם לאחר שפתח באש לעבר חיילי צה"ל יחד עם חבריו המחבלים, מאפשרים בצה"ל לאויב להתחמש באין מפריע בשריוניות חסינות ירי שברור לכולם כי יעמדו בחזית הלחימה שתיפתח כנגד הישובים היהודים ביו"ש".

 

"אם מערכת הביטחון לא תתעשת, נבלום את הסכנה בגופנו". מתיישבים בלמו העברת משוריין לרשות הפלשתינית, צילום: אריאל תנעמי/TPS

"אין שום הבדל בין הנאצים מהחמאס לחבריהם בפת"ח ובמנגנוני הביטחון ברשות," זעמו במטה. "מטרתם המוצהרת היא השמדת ישראל וכל המחלוקת היא רק על זמן הביצוע".

 

"את הנשקים שחולקו למחבלי הרש"פ באוסלו הרגשנו על בשרינו היטב בדמותם של מעל אלף הרוגים, הנשקים ואמצעי הלחימה שמועברים כעת יעלו לנו במחיר הרבה יותר יקר".

מאות מתיישבים מיישובי השומרון בלמו בגופם העברת רכב משוריין למנגנוני הביטחון הפלשתינים בשכם, צילום: .

 

לסיכום אמרו במטה כי "אם מערכת הביטחון לא תתעשת, נבלום את הסכנה בגופנו".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר