חשד לפיגוע: תמר בת ה-13 נפגעה קשה מירי בקריית ארבע

הנערה, שנפגעה כשצעדה ברחוב, פונתה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהיא מורדמת ומונשמת • צה"ל: הנסיבות בבדיקה • האם סיפרה: "הילדות חזרו מהסופר ובדרך תמר חטפה כדור" • מועצת קריית ארבע: "דורשים מכוחות הביטחון למצוא את מקור הירי, דמנו לא הפקר"

זירת האירוע בקריית ארבע. נערה בת 13 נפצעה קשה מירי, צילום: בשי דרשן/TPS

חשד לפיגוע: תמר אהרון, בת 13 מקריית ארבע, נפגעה היום (חמישי) באורח קשה מירי - נבדק אם מכוון או תועה. היא פונתה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים בעודה מורדמת ומונשמת. מצה"ל נמסר: "כוחות צה"ל סורקים כעת במרחב, נסיבות האירוע בבדיקה".

הנערה נפגעה בראשה בעת שהלכה ברחוב. כאמור, היא פונתה, וכעת מטופלת ביחידה לטיפול נמרץ. נסיבות האירוע אינן ברורות בשלב זה. עם זאת, מתחזקת ההערכה שמדובר בירי תועה. מבדיקה בליסטית ראשונית עלה שהכדור נורה מלמעלה, מה שמחזק את ההערכה שלא מדובר בירי מכוון. בכל מקרה לא מדובר בירי צלף. כמו כן, לא נשמע ירי במרחב, מה שמעלה את הסברה שהירי בוצע ממרחק רב.

צילום: בשי דרשן/TPS

זירת האירוע. חשד לפיגוע ירי בקריית ארבע, צילום: בשי דרשן/TPS

אמה של תמר אהרון סיפרה לח"כ אורית סטרוק: "הילדות חזרו מהסופר ובדרך תמר חטפה כדור. היא הרגישה את הפגיעה וצעקה 'אוי'".

ח"כ סטרוק הוסיפה: "השטח רווי בנשק. היריות מסביבנו ולתוכנו הפכו את המצב לבלתי נסבל. זו לא מציאות סבירה שיש כל כך הרבה נשק, שהוא יורה כל הזמן ולא אוספים אותו. לא תחקרתי את האירוע. באתי לכאן להיות עם המשפחה".

ד"ר מוריס מתתיהו, מומחה לרפואת משפחה במרפאת קופ"ח מאוחדת בקריית ארבע, העניק לנערה שנפצעה מירי בסמוך למרפאה טיפול רפואי ראשוני, וסיפר על הרגעים הראשונים לאחר האירוע: "הילדה הובאה על ידי אחותה עד לכניסה של מרפאת מאוחדת, שם סיפרה האחות שהילדה קיבלה מכה חזקה בראשה מגורם שאינו ידוע. עובד ניקיון שפגש אותה בכניסה הכניס אותה באופן מיידי וכשהיא עדיין בהכרה לחדר טיפולים, שם הענקתי לה טיפול ראשוני וניסיתי לאתר את מקור הדימום שהיה כבד מאוד. במקביל, הוזמן אמבולנס שהגיע תוך דקות ספורות, ועם הגעתו הילדה איבדה הכרה, החלה לפרכס, טופלה באופן מיידי ופונתה על ידי צוות נט"ן". צוות המרפאה נמצא בקשר עם בית החולים, מתעדכן במצבה של הילדה ומתפלל לשלומה.

מהמועצה המקומית קריית ארבע חברון מסרו כי "משפחתה של הנערה עודכנה ומבקשת להתפלל בשעה זו לרפואתה. אנו דורשים מכוחות הביטחון לבצע סריקות ולמצוא את מקור הירי. דמנו לא הפקר!"

האירוע בקריית ארבע. נבדקת האפשרות לירי תועה, צילום: בשי דרשן/TPS

פרמדיק מד"א נתנאל יאמין וחובשת מד"א טליה אדרי סיפרו: "כשהגענו למרפאה, ראינו את הנערה מחוסרת הכרה עם פציעה מדממת בגופה כשהצוות הרפואי מעניק לה טיפול רפואי ראשוני. הכנסנו אותה במהירות לניידת טיפול נמרץ תוך כדי טיפול רפואי שכלל חבישות ומתן תרופות, ופינינו אותה בדחיפות לבית החולים כשהיא מורדמת ומונשמת ומצבה קשה".

בקריית ארבע נשמעים מדי יום צרורות מכיוון חברון. באזור יש לא מעט אמצעי לחימה והפלשתינים יורים לעיתים בשל חתונה, או בגלל קרבות של חמולות בעיר. כבר חודשים ארוכים שגורמים בהתיישבות מתריעים על השימוש האינטנסיבי של הפלשתינים בנשקים באזור, אך ללא הועיל. 

זירת הפיגוע בקריית ארבע בשבת האחרונה, צילום: תיעוד מבצעי מד"א

השתתפו בהכנת הידיעה: לילך שובל, יורי ילון ומיטל יסעור בית-אור

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר