כוחות הביטחון בזירת הפיגוע באלעד | צילום: איי.אף.פי

חבר המועצה באלעד שהתריע מפיגוע מאשים: "ראש העיר התעלם"

עו"ד יניב בדלוב דרש לפני יותר מחודש להציב שומרים חמושים בכניסה לעיר • בדלוב טען כי ראש העיר פרוש התעלם ממכתביו • בהמשך הוא החליט לשמור בכניסה לעיר ולטענתו נעצר • בשיחה עם "ישראל היום" הוא אומר: "צפיתי את הפיגוע הזה"

ההתרעה מפני פיגוע - והטענות להתעלמות: הצבת שומרים חמושים בכניסה לעיר אלעד, בדיקת כלי רכב והולכי הרגל הנכנסים לשטחה והגברת סיורי המשטרה לאורך כל שעות היום – כך דרש חבר מועצת העיר אלעד, עו"ד יניב בדלוב, כבר לפני יותר מחודש מראש העיר ומנהל השיטור העירוני, אך לטענתו נענה בשלילה.

חבר המועצה באלעד שהתריע מפיגוע מאשים: "ראש העיר התעלם" // שמואל בוכריס

במכתב שהופנה לראש עיריית אלעד מיד לאחר הפיגוע הרצחני בבני ברק, טען חבר מועצת העיר כי ישנה תחושת חוסר ביטחון במדינה ובעיר. נוסף על כך הוא פנה לגורמים שונים ודרש שלא לאפשר כניסה של פועלי בניה ערבים. כמו כן, הוא דרש לנקות במספר פעולות ובהן: הצבת שומרים חמושים בכניסה לעיר ובדיקת כלי רכב הנכנסים לעיר כולל בדיקות הולכי רגל. עוד הוא דרש להגביר את סיורי המשטרה בעיר בכל שעות היום, הצבת מאבטח בצמוד למוסדות לימוד ומתן קנסות לבעלי בתים המעסיקים פועלים ערבים ללא אישורי עבודה ושהייה.

ראש העיר אלעד ישראל פרוש, צילום: יוסי זליגר

כבר ביום אחרי, ב-30 למרץ הוא טען כי ראש העיר ישראל פרוש מתעלם מכתבו, וגם הודיע במכתב נוסף כי יעמוד בכניסה לעיר עם וסט ונשקו האישי ולא ירפה עד שבמקום יוצבו שומרים חמושים. אלא שלטענתו, בזמן שהתייצב בשער הכניסה לעיר פגשו אותו שוטרים אשר עצרו אותו על הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו, הוא הובל לתחנת משטרה ונחקר שם ושוחרר רק לאחר מספר שעות.

"אני צפיתי את הפיגוע הזה, לא רק שהכתובת הייתה על הקיר, היא הייתה גם חרוטה", הוא אומר בשיחה עם "ישראל היום". "כבר תקופה שהביטחון בעיר מופקר, אין פה גדרות למרות שהכל מסביב זה כפרים ערביים. התושבים משוועים לביטחון. יש פה המון בנייה וכתוצאה מכך יש כאן המון פועלים ערבים. אף אחד לא בודק אותם. שעתיים לפני הפיגוע הייתי עם המשפחה שלי בפארק, ניצלנו בחסדי השם".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו