אישום: ייבאו עשרות אלפי טבליות MDMA לארץ

ארבעה גברים מואשמים בכך שייבאו כ-50,000 טבליות סמים מסוג MDMA מבלגיה לישראל • הפרקליטות: "מדובר בתוכנית מפורטת, מתוחכמת וחוצת יבשות"

כדורי סם שנתפסו בישראל (ארכיון)

לבית המשפט המחוזי בתל אביב הוגשו היום (שני) כתבי אישום נגד סרג' דבורצקי (49) מאשדוד, סרגיי גולדפיין (38) מבת ים, מיכאל שפקטור (43) מרמת גן ואלכסיי גרבניק (37) מבת ים, בגין יבוא סם מסוכן בצוותא, זאת לאחר שייבאו כ-50,000 טבליות סמים מסוג MDMA מבלגיה לישראל ונתפסו ע"י בלשים בשדה התעופה.

מכתב האישום שהוגש על ידי פרקליטות מחוז תל אביב, עולה כי במהלך נובמבר האחרון התכתבו דבורצקי, גולדפיין וגברניק באמצעות אפליקציית וואטסאפ ושוחחו אודות האפשרות שדבורצקי וגרבניק ייבצעו ייבוא של סמים מחו"ל. השלושה החליטו להוציא את התכנית לפועל, ולשם כך קישר גולדפיין בין שפקטור לבין דוברצקי וגרבניק.

במסגרת הקשר סיכמו הנאשמים כי דבורצקי וגברניק יטוסו לבלגיה, שם ייפגשו אדם שימסור להם שתי מזוודות בעלות דופן כפולה ובהן סמים מסוג MDMA. השניים יכניסו את הסמים לישראל ולאחר מכן יצרו קשר עם שפקטור ויעבירו אליו את המזוודות. בתמורה לכך יקבל כל אחד מהם סכום של 15,000 דולר.

לשם כך רכש גרבניק עבורו ועבור דברוצקי כרטיסי טיסה הלוך חזור לבלגיה, וקיבל משפקטור כ-3,500 יורו להוצאות שוטפות ושתי מזוודות. בדצמבר האחרון טסו השניים לאנטוורפן שבבלגיה ופגשו באדם אשר מסר לידיהם שתי מזוודות כשבתוכן 49,229 טבליות סמים מסוג MDMA והעבירו לו בתמורה את המזוודות שמסר להם שפקטור במפגש. עם חזרתם של דבורצקי וגרבניק לישראל עם הסמים, ולאחר שעוררו את חשדם של בלשים בשדה התעופה, נעצרו ע"י משטרת ישראל.

בבקשת הארכת המעצר עד תום ההליכים, ציינה עו"ד דליה וייסברג כי "מדובר בתוכנית מפורטת, מתוחכמת וחוצת יבשות, הכוללת מספר רב של משתתפים, תוך תיאום ביניהם, עד להשלמת התוכנית וייבוא של כמות מסחרית של סם מסוכן שהיה אמור להיות מופץ לצרכני הסמים בארץ".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכירi