"נשחט אותך": לא היה מרוצה מחוות דעת שניתנה ואיים על פסיכיאטר בביטוח הלאומי

תושב ראשון לציון איים על רופא פסיכיאטר בכיר לאחר שנתן חוות דעת לגביו • בית המשפט האריך את מעצרו והוא ישלח לבדיקה פסיכיאטרית

נעצר לאחר התקיפה (אילוסטרציה) . צילום: GettyImages

רופא פסיכיאטר בכיר, שהוצב בוועדה לביטוח לאומי על מנת לתת חוות דעת לגבי מטופל, נפל קורבן לאיומים קשים כאשר המטופל שלח לו הודעות בין השאר: "הראש של הנכדה שלך יגיע בקופסה עד פתח הדירה".

מאחר וההודעות נשלחו מטלפון פולני, תוך שימוש בתוכנה מיוחדת, היה צורך לגייס את האינטרפול כדי להגיע עד אליו. בית המשפט האריך היום את מעצרו והוא ישלח לבדיקה פסיכיאטרית.

מעצרו הוארך. בית משפט אילוסטרציה, צילום: הרצי שפירא

במהלך חודש אפריל ותחילת מאי התקבלו הודעות ווטסאפ לטלפון של פסיכיאטר בכיר שעובד עם הוועדה לביטוח לאומי. בין השאר, נשלחו הודעות שהוא ישחט את הילדים שלו והוא יגיע גם אליו. "נתחיל מהילדים. תרצה לעצור את זה? נשחט אותך גם בעצמאות ואת המשפחה שלך - הזדמנות מושלמת". ועוד הודעות דומות.

מכיוון שההודעות נשלחו מטלפון בעקיפין דרך פולין, במשטרה לא ידעו מי החשוד, אולם לאחר פעולות חקירה עלה שמו של החשוד, תושב ראשון לציון בן 26, שהיה בוועדה של הביטוח הלאומי בה ישב הפסיכיאטר. לאחר שנעצר הודה החשוד בביצוע העבירה, אמר שזה עקב כך שהוא בדיכאונות ולא מתייחסים אליו.

אתמול הוא הובא להארכת מעצר בבית משפט השלום, שם נטען על ידי הסנגור, עו"ד שי רודה שביקש לשחררו לביתו, כי החשוד אותת לעזרה ופנה רק כדי לקבל עזרה והוא לא באמת רצה להוציא לפועל את האיומים.

השופט שמאי בקר, שהאריך את מעצר החשוד בשישה ימים, ציין בהחלטתו כי אין מחלוקת על קיומו של החשד הסביר בתיק, שהרי החשוד הודה למעשה בביצוע המעשים המיוחסים לו. "סבורני כי מוקדם מדי להרהר בשחרורו של חשוד זה. אין המדובר באדם שבעדנא דריתחא, אגב מתן חוו"ד פסיכיאטרית או רפואית בעניינו,  'זרק כמה מילים' לחבר הוועדה בביטוח הלאומי, אלא במי שיצא מגדרו, באופן מתוכנן ומצמרר – לאיים על הזולת", כתב השופט בקר והוסיף: "המסוכנות העולה מהאיומים מחייבת המשך המעצר, ולו כדי לרדת לסוף דעתו ולהבין את מעשיו ואת מצבו, גם הנפשי של החשוד".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר