רובוט לניתוחים, תאי לחץ ועוד מכשירי MRI: הרכש החדש של מערכת הבריאות לפריפריה

השרים ליברמן והורוביץ סיכמו יחד על רכש משמעותי למערכת הבריאות • המטרה: בקיצור תורים, ייעול מערכת הבריאות ושיפור הרפואה בפריפריה • ליברמן: "זו משימה עליונה שלנו"

שר הבריאות, ניצן הורוביץ, הגיע להחלטה היום עם שר האוצר אביגדור ליברמן, על תוספת של 28 מכשירים רפואיים מיוחדים חדשים למערכת הבריאות. השרים, מקווים לשפר בצורה זו את הנגישות לבריאות בפריפריה ולהביא לקיצור התורים לבדיקות באזורים שסובלים מפערים בשירותי בריאות.

לפי הסיכום, במסגרת המהלך, יתווספו למערכת הבריאות כ-13 מכשירי CT, תשעה מכשירי MRI, שני רובוטים לניתוחים מורכבים וארבעה תאי לחץ. מדובר בגידול של עשרות אחוזים במספר המכשירים המיוחדים.

ליברמן: "קיצור תורים וייעול המערכת - משימה עליונה, בה אנו משקיעים משאבים רבים", צילום: דודו גרינשפן

שר הבריאות, ניצן הורוביץ, בירך על ההחלטה ומסר: ״אנחנו ממשיכים את המהפכה בבריאות ומעצימים את הבריאות הציבורית בכל הארץ, בדגש על צמצום הפערים בפריפריה. אין שום סיבה שבפריפריה לא יקבלו את השירות הרפואי המתקדם ביותר. בזכות המהלך הזה, רבבות ישראלים יוכלו לעבור בדיקת MRI או CT מהר יותר וקרוב יותר לבית. גם במרכז יקוצרו התורים הארוכים״.

כמוהו, גם שר האוצר אביגדור ליברמן הדגיש את הצורך בקיצור תורים וייעול מערכת הבריאות: ״זו משימה עליונה ואנחנו משקיעים משאבים רבים בכדי ליישמה בצורה הטובה ביותר. את התוספת המשמעותית במכשור הרפואי ירגישו אזרחי ישראל לא רק במרכז אלא גם בפריפריה אותה אנו ממשיכים לחזק ולטפח. הבריאות שלכם חשובה לנו ונמשיך לעשות הכול כדי לשמור עליה ולדאוג שתקבלו את השירות הטוב ביותר״.

ההחלטה של השרים התקבלה על רקע הדברים המרגשים שנשאה ח"כ ענבר סבן (יש עתיד) בועדת הבריאות של הכנסת. במהלך הדיון, שיתפה סבן מסיפורה האישי: "בקיץ 2011 התארחתי אצל ההורים שלי בקיבוץ דן עם בני בן השנה. הוא חטף התקף אסתמה באמצע הלילה, הגעתי באמצע הבוקר לחדר המיון הקדמי בקרית שמונה ובאמת נתנו לו טיפול רפואי ועברנו את זה בשלום. אם האירוע הזה היה קורה שנתיים אחרי, כנראה  לא היה לי ילד היום כי חדר המיון שם נסגר ב2013".

ח"כ ענבר בזק: "אבא שלי נפטר אחרי המתנה ארוכה לאמבולנס. אם הייתי גרה בתל אביב, אולי עוד בחיים"

"ב2008 אבא שלי נפטר בבית החולים בצפת אחרי המתנה ארוכה לאמבולנס בקיבוץ" היא המשיכה לספר. "הוא נפטר בגיל 66 ואני לא יכולה להפסיק לחשוב מאז שאם הייתי גרה בתל אביב יכול להיות שעוד היה לי אבא. לצד המספרים והנתונים יש בני אדם".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו