יש לכם צי רכב? תחשבו על קצין בטיחות בתעבורה

חשיבות הניהול והתחזוקה של מערכות הרכב והתעבורה ע״פ חוק, בין אם עבור עסקים קטנים או חברות גדולות אינה מוטלת בספק, כאשר מדובר בטיפולם המסור והמקצועי של חברת ״נתיב בטוח בע"מ

freepik

בשיתוף נתיב בטוח

״נתיב בטוח״ הינה חברה בע״מ שנוסדה בשנת 2012 בניהולו של יריב שבתי , בעל ניסיון ויידע מעמיק שנים בתחום התחבורה והרכב .החברה הוקמה מתוך הרצון לספק שירות אופרטיבי ומקיף עבור  לקוחות וחברות אשר מחזיקות צי רכבים בתפעול ונדרשות ע״פ תקנה- 585 להחזיק בקצין רכב לצורך ניהול צי רכב ותחזוקה נכונה של מערך הרכבים והנהגים בחברה.

נתיב בטוח מספקים את שירותי קצין בטיחות בתעבורה עבור הלקוח ומספקים מענה נרחב של שירותים נוספים הנדרשים עבור הלקוחות במחלקת הרכב כגון: ניהול בטיחות הרכבים, ניהול כרטסת, פגי תוקף של רכבים, רישיונות, כשירות והדרכות נהגים, הצהרות בריאות, מעקב של טיפולים, הזמנת רכבים הסבת דוחות, ניהול מצבת רכבים בספקים שונים כגון כבישי אגרה שטיפומט התקני דלק  וכיוצא בזה.

הערך המוסף שניתן עבור הלקוחות מעבר לניהול השוטף ע״פ חוק, מספק בנוסף, ניתוח מלא של הצי הכולל: עלויות, קילומטראז׳ לכל עובד, רוטציה בין העובדים, המלצות בנוגע להחלפה או טיפול של רכבים ביחס זמן המתאים והוזלה של עלויות וכל זה בצורה קלה ופשוטה באמצעות טכנולגיה חדשה שהחברה פיתחה, באופן כללי מדובר בשירות המעניק אופרציה מקיפה עבור הלקוח שלדבריו של יריב  ״מספקת שקט ומרחב עבור מנהלים ובעלים בחברות שונות וכמובן הגנה ע״פ חוק, שכן השירות שלנו מעניק ביטחון והתנהלות נכונה ומקצועית בכל מה שנוגע למערך התחבורה, הרכבים והנהגים בחברה״.

חלק מתפקידיו של קצין בטיחות תחבורה

תפקידו העיקרי של קצין בטיחות תחבורה הוא להבטיח ציות ובטיחות ואבטחה בכל אמצעי התחבורה. חובות אלו עשויות להשתנות בהתאם לעסק או לארגון, אך להלן תמצא כמה מהתפקידים הכרוכים בתפקיד:

בדיקות בטיחות ובדיקות סדירות

באמצעות בדיקות וביקורות סדירות, קצין הבטיחות בתעבורה יכולים להרתיע תקריות או תאונות עתידיות מלהתרחש. בדיקות אלו יכללו הכל, החל מציוד וכלי רכב, ועד לתקנות להבטחת אבטחת התחבורה מסביב.

בבדיקות אלו נבדקים ונבדקים כל הציוד והחלקים של הרכב על מנת להבטיח את בטיחות הנהג ולצמצם תקלות בלתי צפויות. במסגרת בדיקות אלו נבדקים כל דבר מסכן חיים, החל מציוד בטיחות ועד לצמיגים, כדי לוודא שיתוף פעולה מתאים ותפעול סדיר, זה עשוי לכלול בדיקת תיעוד וכל שאר ההיבטים הרלוונטיים. בדיקות אלו יכולות לסייע בזיהוי בעיות שאולי אפילו לא הייתם מודעים להן בתחילה ולהציל חיים.

חינוך והדרכה בנושא בטיחות

קציני בטיחות תחבורה ממלאים תפקיד מכריע גם בחינוך ובתוכניות בטיחות בתחבורה, ורואים בכך היבט חיוני בתפקידם. תוכניות הכשרה אלו מיועדות הן לעובדים והן לציבור הרחב, ומבטיחות בטיחות ופרוטוקול תחבורה באמצעות הפצת מודעות כללית והדגשת תרבות בטיחות בשני הכבישים ובכל מקום אחר שיכול להיות רלוונטי.

דיווח וחקירת תאונות

במקרה מצער של תאונה או תקרית, קציני הבטיחות בתעבורה חוקרים ביסודיות ועוזרים לזהות את שורש הבעיה שהובילה לאירוע ומסייעים על ידי דיווח והתראה של הרשויות ובעלי העניין המתאימים. באמצעות חקירות כגון אלה, קציני הבטיחות בתעבורה יכולים לקבל הבנה מעמיקה יותר כיצד למנוע אירועים עתידיים כגון אלה בעתיד ואילו פרוטוקולים ותרחישים מובילים לאירועים כגון זה.

הערכת סיכונים

בין התפקידים הרבים של קצין בטיחות בתעבורה הוא לזהות סיכונים בתחום התחבורה ולנסות לחשוב על דרכים להתגבר על מכשולים אלו. נתיב בטוח נשארים כל העת מעודכנים בסיכונים אלו ובגורמים הקשורים אליהם, מורידים את הסיכויים לתאונות ומגנים על כולם.

תוכניות הדרכה למודעות ובטיחות

חלק מהאחריות של קצין בטיחות בתעבורה הוא לערוך תוכניות הכשרה ובטיחות לכל אחד מעובדים ועד לנוסעים ולציבור הרחב. הדרכת בטיחות עובדים, שיתוף מידע בטיחות עם כל הרמות הארגוניות, והכשרה ממוקדת, העובדים לומדים להגיב בהתאם לכל אירוע במקצועיות המתאימה.

קמפיינים בטיחותיים: באמצעות סדנאות ואמצעים אחרים, קצין הבטיחות בתעבורה עשויים ליצור קמפיינים בטיחותיים כאמצעי להפצת תרבות בטיחות באמצעות מודעות ומניעת תאונות.

מה היתרונות המבדילים אתכם משאר המתחרים בשוק?

ישנם כמה יתרונות בולטים ב״נתיב בטוח״ הראשון הוא שאנו מספקים את קצין הרכב מטעמנו עבור הלקוח, מכשירים ומלווים אותו ותפקודו מתנהל בפיקוח שלנו , בנוסף, העסקה מתנהלת באופן פשוט וכנגד חשבונית, ללא צורך ביחסי עובד מעביד, עובדה שמקלה על הלקוחות שלנו, באותו עניין החברה אינה צריכה להתמודד עם החלפה של / מינוי קצין בטיחות תעבורה חדש, במידת הצורך והכשרתו שאורכת מספר חודשים, אנו בעצם מספקים לו קצין תעבורה מטעמנו וכפי שציינתי דואגים להכשרתו המידית ,עובדה נוספת שחוסכת הרבה מאוד זמן וכסף ללקוחות שלנו, מעבר לכך חברת ״נתיב בטוח״ דואגת לבנות ללקוח מערך תחבורה מקיף ובהתאם לצרכיו הכולל תהליכי עבודה משודרגים ואיכותיים, ניהול חוזי ליסינג בתנאים טובים במטרה לחסוך עלויות, בניית נהלי אחזקת רכב באופן שכולל דיווח קילומטרים, כשירות נהגים, הדרכות נהגים מקצועיים, ניהול שטח תפעולי ובפרט במקרים קיצוניים כאשר ישנה חלילה, תאונה או תקלה ברכב, מתן פתרונות ומענה לכל בעיה הנובע מתוך נוהל המערך התחבורתי עבור הלקוח. וכל זאת מתנהל באמצעות טכנולוגיה חדשנית ללא ניירת באמצעות לינק קישור שמעדכן את כל הפרמטריים ישירות לתוכנה ובלחיצת כפתור ניתן להפיק כל דוח. בנוסף לכל קצין בטיחות בתעבורה מסייעת מוקדנית בכל ניהול המערך.

חברת ״נתיב בטוח״ עובדת מול לקוחות פרטיים וחברות גדולות כגון: מפעלים, חברות הייטק, קיבוצים ועריות ובעלת קשת רחבה וענפה של קשרים בתחום התעבורה והרכב, מה שמאפשר לה להשיג עבור לקוחותיה, הקטנים והגדולים  תנאים מאוד אטרקטיביים ,מול חברות הליסינג והספקים השונים בתחום, מעבר לזה, החברה מספקת שירותי הדרכה והכשרה בנושא: הדרכת נהגים מקצועיים, הדרכות מלגזה כנדרש לפי חוק התמ״ת

האני המאמין של החברה לדבריו של יריב הוא ״להעניק יחס אישי ושירות מקצועי ללא פשרות עבור לקוחותיהם, המשרד בקשר מתמיד עם הלקוחות ברמת הביקורים, המפגשים והעבודה בשטח ובזכות הניסיון העשיר והצוות המצליח, החברה זוכה לתשבחות רבות ממיטב העוסקים בתחום, ״המעמד המחייב מוביל אותנו לשמר את הקיים ואף לשאוף להישגים נוספים ולהמשיך לספק מתן שירות ואמינות רבה עבור לקוחותינו״.

שירותי חברת ״נתיב בטוח ״ ניתנים בפריסה ארצית.

המשרד הראשי

רח׳ האורנים 31, גבעת אבני 1522700

טלפון 04-6779904

נייד  050-5020050

דרכי הגעה: 

בשיתוף נתיב בטוח

כדאי להכיר