כך נבחר מנהל קמפיינים רווחי לפרסום בגוגל

בשנים האחרונות חווים לא מעט בעלי עסקים כיצד סביבת הפעילות אליה היו רגילים השתנתה ללא היכר. יותר ויותר הזמנות של לקוחות מבוצעות באמצעים דיגיטליים, מבלי להגיע ולבקר בחנות באופן פרונטלי

pixabay

בשיתוף SFB Digital Marketing

לקוחות החלו לרכוש גם מוצרים אותם היו רגילים לרכוש רק בחנות פיזית באמצעות האינטרנט, ובוחרים לעשות זאת גם בשעות שלא נחשבות לשעות פעילות של חנויות באופן מסורתי. יתרה מכך, לקוחות בוחרים להעביר חלק נכבד מן הרכישות שהם מבצעים אל ערוץ המובייל, בין היתר בשל הקלות והפשטות של ממשקי המשתמש המוצעים להם כיום, וכן בשל העובדה שהמכשיר הנייד נמצא ברשותם במשך רוב שעות היממה, ונגיש לביצוע טרנזקציה באופן מיידי.

עליה בביקוש לשירותי פרסום בדיגיטל

זאת, אולי, הסיבה לכך שאחד מערוצי השיווק שתפסו תאוצה גדולה בשנים האחרונות הוא פרסום בגוגל. לערוץ הפרסום הזה יתרונות רבים ומשמעותיים שמקלים באופן משמעותי על בתי עסק להתמודד עם האתגר המרכזי שלהם: מציאת קהלי יעד שניתן יהיה להמיר ללקוחות פוטנציאליים.

מהו פרסום בגוגל?

פרסום בגוגל, או קידום ממומן בגוגל, הוא שיטת פעילות שבה מוצגות מודעות למשתמשים במנוע החיפוש, בהתאם למילות המפתח שחיפשו, או בהתאם לעניין שהביעו בעבר במוצרים או שירותים. לקידום הממומן בגוגל יתרונות רבים שמייצרים ערך מוסף אמיתי לעסקים במגוון רחב של תחומים:

  • נותן לנו את האפשרות ליצור תנועה מיידית של גולשים ממוקדים ממנוע החיפוש, כבר לאחר הגדרת ואישור המודעות לפרסום.
  • שליטה מלאה בקצב הנכנסים לאתר ולהגביר או להחליש את הקצב הזה בהתאם לקיבולת של בית העסק.
  • התמודדות גם בתחומים תחרותיים שבהם קשה לייצר תוצאות מול סביבת התחרות בערוצים אחרים, כמו קידום אורגני.
  • מאפשר לנו להגדיר מילות מפתח שליליות, על מנת לסנן תנועה של גולשים שהמוצר או השירות שאתם מציעים לא תואמים את הצרכים שלהם.

כמו כן, הפרסום בגוגל אינו עומד רק על רשת החיפוש, ישנם אפשרויות פרסום רבות בגוגל כגון: יוטיוב, דיסקברי, רשת המדיה של גוגל, ג’ימייל ועוד.

הגדרה של קמפיין ממומן בגוגל

זה אולי נשמע כמו פעולה פשוטה ברמה הטכנית, אך כדי באמת למצות את הפוטנציאל המלא של הפניה לקהל היעד של העסק, לבנות אסטרטגיית שיווק נכונה שתגדיל את המחזוריות והרווחיות של העסק פעם אחר פעם, וכן להימנע מהשקעה של הכסף במקומות הלא נכונים – חשוב לקחת מומחה פרסום בגוגל שיעשה עבורכם את הפרסום ברמה הגבוהה ביותר.

חברת SFB שיווק דיגיטלי מתמחה ביצירת פתרונות מותאמים אישית בתחום של ניהול קמפיינים לפרסום בגוגל בארץ ובעולם. אם אתם כבעלי עסק חוששים לעשות את הצעד הראשון, מעוניינים בשירות אדיב ומקצועי, רוצים לדעת שיהיה לצדכם איש מקצוע עם ניסיון רב והסמכות מגוגל – אל תהססו: פנו עוד היום ל – SFB Digital Marketing.

יחד עם זאת יש המון מפרסמים בים, לכן החלטנו לעזור לכם ולתת לכם 7 קריטריונים חשובים שיש לדאוג להם בבחירת מנהל קמפיינים:

קריטריון מספר 1: ניסיון בניהול קמפיינים בגוגל

בואו נשים את הדברים על השולחן: הפרמטר החשוב ביותר בבחירת מנהל קמפיין בגוגל עבור העסק שלכם, הוא הניסיון שהספיק לצבור. בין אם מדובר בקמפיינר שעבד כשכיר לפני כן בחברות פרסום גדולות, ובין אם מדובר בחברה שצברה לא מעט קילומטראז’ בתחום של פרסום בגוגל – אין תחליף לניסיון מעשי, ממשי, כזה ששיקף בפני הקמפיינר כיצד הדברים נראים באמת, מבפנים ועם תוצאות מוכחות.

קריטריון מספר 2: היכרות עם הנישה הספציפית בה פועל העסק

חשוב מאוד להבין: הצלחה של קמפיין בתחום אחד לא מבטיחה שקמפיין אחר שמיועד לשוק אחר תצליח. אין נוסחת קסם. אף אחד לא יכול להבטיח לכם דבר. אם אתם מעוניינים להגדיל באופן משמעותי את הסיכויים להצלחת הקמפיין, כדאי יהיה שתתקשרו מול מי שמכיר את הנישה הספציפית שבה אתם פועלים, שמודע לניואנסים השונים המתקיימים בה, למאפיינים הייחודיים של קהל היעד, להרגלי השימוש שלו ועוד.

מהבחינה הזאת, גוף שכבר צבר ניסיון בנישה שבה אתם פועלים ויודע מה עובד היטב ומה פחות – יוכל לייצר עבורכם ערך מוסף אמיתי בזמן קצר יותר.

קריטריון מספר 3: זמינות וקשב ללקוח

בתחילת הדרך, זה טבעי שתהיינה לכם שאלות ותהיות. מי שלא נולד אל תוך עולם השיווק הדיגיטלי, ולא התנסה בניהול של קמפיינים לאורך זמן, חייב לדעת שתהיה לו משענת שהוא יוכל לקבל מענה מקיף, שלם ואדיב לשאלות שלו. מדוע זה כל כך חשוב? משום שהצלחת קמפיין תלויה בראש ובראשונה באמון שנותן הלקוח, כלומר, בית העסק, בקמפיין, ואם אתם כבעלי עסק לא תוכלו לבטוח בפעילות הזאת שאתם מבצעים, הקמפיין לא יוכל לשרוד ולייצר תוצאות לאורך זמן.

כיצד בונים אמון כזה? קודם כל באמצעות שירות מצויין של הקמפיינר ללקוח העסקי, באמצעות מתן מענה שלם לשאלות קשות, קשב וסבלנות.

קריטריון מספר 4: שקיפות

עוד דרך לבנות אמון, בין היתר כדי לבסס את הביצועים של הקמפיין לאורך זמן, היא עבודה בשקיפות מול הלקוח. כאשר הקמפיינר שלכם מציג לכם את הפעולות שבוצעו, את ההישגים שייצרתם, את המקומות בהם הקמפיין עבד פחות טוב, את ההמלצות להמשך הדרך – הוא רותם אתכם לתהליך ומבטיח שתוכלו להבין כי אתם נמצאים במסלול הנכון.

שקיפות איננה דבר מובן מאליו כאשר מדובר בשירות המסופק לכם. הקמפיינר ינוע תמיד בין התחושה שאם ישתף יותר מידי, אולי תוכלו לבצע את העבודה בעצמכם, ואם לא ישתף מספיק, ייתכן כי לא תבטחו בתהליך ותנטשו.

ב – SFB Digital Marketing מאמינים מאוד דווקא בשקיפות מלאה מול הלקוח, כל לקוח מקבל דאשבורד לייב שניתן לצפות בכל הקמפיינים ישירות מהנייד בכל יום ובכל שעה.

קריטריון מספר 5: מודל התשלום

יש מספר מודלים שונים של תשלום בעולם הפרסום בגוגל, החל מתשלום חד פעמי עבור הקמה של קמפיין, דרך ריטיינר חודשי, ועד למעטפת שיווקית שלמה, שכוללת פרסום בגוגל לצד שירותים נוספים אחרים.

בחרו את מודל התשלום אשר מתאים ביותר לצרכים שלכם כבית עסק, להתחייבויות שתוכלו לקחת על עצמכם, ולתנאים שהחברה שמבצעת עבורכם את ניהול הקמפיין מוכנה להסכים להם.

קריטריון מספר 6: המלצות

מתלבטים אם להתקשר מול חברה לפרסום בגוגל? אל תחששו לבקש המלצות. כאשר אתם פונים לממליצים, בררו מולם מה היו ההישגים שהצליחה חברת הפרסום לייצר להם, מה היו האתגרים העיקריים בעבודה מולה האם היו מרוצים באופן כללי מן השירות, ומה היו משפרים בתהליך לו היו עושים זאת שוב.

קריטריון מספר 7: קבלת הצעת ערך שמותאמת לצרכים שלכם

כדי להבין שחברת הפרסום אכן תספק לכם שירות שמתאים לצרכים ולמידות שלכם, כדאי מאוד יהיה לבקש ממנה הצעת מחיר על בסיס תיאור קצר של הצרכים הייחודיים שלכם. חברת פרסום שתדע להתאים את עצמה לצרכים שלכם עדיפה בהרבה מקרים על חברת פרסום שעובדת על פי נהלים קשיחים, ולא מוכנה להתגמש בתהליכי העבודה שלה. זיכרו, שבסופו של יום, ההצלחה שלכם היא גם ההצלחה של חברת הפרסום, והיא ודאי תהיה מעוניינת להתגאות בה ולהוסיף אותה לרשימת ההישגים שלה.

לסיכום

מעוניינים לצאת לדרך עם הקמת קמפיין פרסומי בגוגל? רגע לפני שאתם בוחרים להתקשר מול חברת פרסום כזו או אחרת, ודאו שיש לה ניסיון בניהול קמפיינים בגוגל, שהיא מכירה היטב את הנישה בה אתם פועלים, שהיא זמינה לכם, מתנהלת בשקיפות, שמודל התשלום מולה מתאים לכם, שיש לה המלצות מלקוחות אחרים, ושהיא יודעת להתאים את עצמה לצרכים שלכם. בהצלחה.

בשיתוף SFB Digital Marketing

כדאי להכיר