"ילד המדבר הגיבור שלנו - רק לפני יומיים חגגת יום הולדת": הובא למנוחות סמ"ר עידו אפל ז"ל שנפל בקרב בדרום הרצועה

אבל כבד נפל על מושב צופר עם נופלו של סמ"ר עידו אפל ז"ל מהערבה התיכונה • עידו הוא החלל השלישי מצופר והחמישי מהערבה מאז תחילת המלחמה • "הבית מוכה שכול - מסרבים להאמין, מסרבים לקבל את הבשורה"

הלוויתו של עידו אפל ז"ל. צילום: יהודה בן יתח

"העצב קשה מנשוא": סמ"ר עידו אפל ז"ל, שנפל אתמול (שלישי) בקרב בדרום רצועת עזה הובא אחר הצהרים לקבורה בבית העלמין במושב צופר שבערבה התיכונה. עידו בן ה21 הינו החלל השלישי במושב צופר והחלל החמישי מהערבה התיכונה במלחמת חרבות ברזל.

הלוויתו של עידו אפל ז"ל,

נציג צה"ל ספד לו: "מדינת ישראל איבדה את אחד מטובי בניה במהלך הקרב. יחד עם חבריך לגרעין, עברת הכשרה אינטנסיבית ומאתגרת כל זאת על מנת להיות לוחם מקצועי ומיומן ולבצע שירות צבאי משמעותי מתוך תחושת שליחות למדינה. היית לוחם מבצעי ומצוין, בעל מוטיבציה, חייל חכם וחדור מטרה, אין משימה שלא הצלחת לבצע ברמה הכי גבוהה שיש היית חייל ולוחם רציני, אכפתי זאת לצד אופטימיות וחיוך שאיתם הצלחת לראות את הטוב ביותר בכל משימה ואתגר והלכת איתם הכי רחוק שיש".

"חבריך מספרים עליך שהיית חבר אמיתי, ילד זהב ככה קראו לך. אדם עם יכולות יוצאות דופן, יצירתי וחכם שיודע לדחוף את החברים שלו קדימה - אדם חיובי בעל אופטימיות ושמחת חיים והמון אהבה לחיים, לאנשים ולעשייה חבר אמת שיודע להיות תמיד להיות שם בשביל חברים".

עידו אפל ז"ל עם משפחתו, צילום: באדיבות המשפחה

"זכיתי להכיר אותך בעזה בין הערכת מצב אחת לשנייה, בעודך ממתין בנאמנות מוחלטת. התרשמתי מאופי השמח והאופטימי שבו אתה לוקח את החיים ביום יום, כל זאת ללא קשר לאורך הסבב הנוכחי כמפקד לוחם שנמצא 13 שנים בצבא הצלחת להיות קרן אור גם עבורי ולפוגג את כל המחשבות של שביזות רק בזכות ההבנה שקיימים אנשים כמוך, אלה שרואים את הטוב".

"חוש ההומור שלך איפשר לך להתייצב לצד חבריך, הרגשת ממש מחויבות לעודד חבר כשהוא צריך. הבאת לידי ביטוי את הערכים שספגת ממשפחתך ובארגון השומר החדש שם עשית את שנת השירות. נלחמת והרגשת שאתה עושה זאת מתוך שליחות בשמירה על הבית שלך פה בערבה. עידו אתה משאיר אחריך ובת זוג מאיה שמשרתת בברדלס".

הלוויתו של עידו אפל ז"ל, צילום: יהודה בן יתח

"לצערי עידו, ברגעים קשים אלו נבצר מחבריך ומפקדיך להיפרד ממך כפי שהיינו רוצים ולהעניק לך כבוד אחרון כפי שהיינו רוצים יחד עם משפחתך ואוהביך. צה"ל וחטיבת הנחל כולה נלחמת בדקות אלו ממש בתוך רצועת עזה ואנחנו נמשיך להילחם ככל שיידרש על מנת לפרק את ארגוני הטרור מיסודו ולהגן בכל מחיר על אזרחי המדינה. בימים לא פשוטים אלו עידו היה קרן אור עבור כולנו ואפשר לראות את הטוב שיש באנשים , בצבא, בפלוגה הרובאית בגדוד ובמדינה, עלינו לזכור ולהוקיר זאת תמיד. חיילי ומפקדי חטיבת הנחל מצדיעים לך בדרכיך האחרונה".

אורנה נציגת מושב צופר: "עידו נולד בצופר במאי 2003. בשנות ילדותו אהב כל כלי שיש בו גלגלים מסתובבים. ובגיל שמונה רכב על אופנוע משלו בשבילים של המדבר. עידו התנדב לשנת שירות בצפון רמת הגולן במסגרת השומר החדש, שם עבד עם ילדים ונוער ולימד אותם את אהבת המולדת דרך הליכה בשבילים בנופי של הארץ ובגידול של ירקות בגינות הירק. עידו היה בעל אישיות של מנהיג והתגלה בעל יכולת אדירה לגשר לטווח בין אנשים והכל בדרכי נועם".

עידו אפל ז"ל, צילום: דובר צה"ל

"כשהחלה המלחמה נכנס עידו לעזה ותפקידו היה קשר וחפ"ק מ"פ. עידו היה אהוב עם לב ענק. הוא ידע להצחיק את חבריו עם ההומור היחידי שלו. חבריו הטובים של עידו מספרים על אהבתו למדבר, על הלילות של שינה תחת כיפת השמים ועל הדאגה הגדולה שלו לכל אחד ואחת מהם. בכל פעם שעידו חזר הביתה הוא פתח מפות ותכנן את הטיולים שלהם. עידו היה שותף פעיל בהקמה של חג המעלות. במשפחה של עידו הם קראו לו הבורג, הוא ידע לחבר ולהחזיק את הכל, את כולם, להושיט יד ולעזור".

"עידו ילד המדבר הגיבור שלנו  נהרג אתמול בעזה בפעילות מבצעית. והמדבר זועק את מותך ואת חסרונך. הבית שלך ושלנו מוכה השכול מסרב להאמין ולמסרב לקבל. רק לפני זמן קצר הבית שלנו איבד את גלי ורואי. החברים שלך מסרבים להאמין ואינם מסוגלים לקבל את גודל הכאב והאובדן".

עידו אפל ז"ל, צילום: באדיבות המשפחה

מאיר צור, ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה: "עידו שירת כלוחם בגדוד 50 בחטיבת הנח"ל. בתחילת הלחימה הוא נפצע ונפגע מרסיס, אך למרות זאת התעקש לחזור ללחום לצד חבריו בעזה. עידו ילד ג'ינג'י בכל מובן המילה, יפה ואהוב, מלא שמחת חיים, ילד מוכשר בעל ידי זהב, מאוד אהב את הערבה ויצא עם החברים לטיולי ג'יפים רבים ברחבי המדבר".

"רק לפני יומיים חגג את יום הולדתו ה-21, ובני משפחתו עוד הספיקו להתכתב איתו, יום לפני שנפל. עידו הוא החלל השלישי מצופר והחמישי מהערבה מאז תחילת המלחמה. העצב במושב ובערבה כולה קשים מנשוא. אני מחבק את משפחת אפל ואת חבריו ומבכה את מותו, בשם כל תושבי הערבה".

עידו אפל ז"ל, צילום: באדיבות המשפחה

אפל הינו החלל השלישי במושב צופר והחלל החמישי מהערבה התיכונה במלחמת חרבות ברזל. שני חבריו רואי אליאס ז"ל וגלי שקותאי ז"ל נפלו בקרבות ברצועת עזה, כולם מאותה השכבה. הלווייתו תתקיים היום בשעה 17:00 במושב צופר בערבה התיכונה.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר