בחריין פינת ישראל: נחתם הסכם אסטרטגי לקידום טכנולוגיות רפואיות חדשות

מכון המחקר והחדשנות של מכבי KSM ובתי החולים הממשלתיים של בחריין חתמו על הסכם אסטרטגי לקידום מחקר אזורי משותף. ההסכם יכלול מחקרים אשר יתמקדו ברפואה דיגיטלית ומותאמת אישית, רפואת נשים, מחלות אופייניות לאזור ועוד

שגריר בחריין בישראל, מר חאלד יוסף אל-ג'לאהמה, ד"ר אחמד אל אנאסארי, מנכ"ל בתי החולים הממשלתיים בבחריין, ד"ר טל פטלון, מנהלת KSM מרכז המחקר והחדשנות של מכבי ושגריר ישראל בבחריין מר איתן נאה, , צילום: נדיה עבדולה חלפה איסא

הסכם מחקר רפואי משותף נחתם בין KSM (קאהן-סגול-מכבי), מכון המחקר והחדשנות של מכבי שירותי בריאות, ובתי החולים הממשלתיים של בחריין במטרה לעודד מחקרים בתחום הבריאות ולטפח חדשנות רפואית משותפת בין שתי המדינות.

ההסכם נחתם ביום א' בבחריין, במעמד שגריר בחריין בישראל, מר חאלד יוסף אל-ג'לאהמה ושגריר ישראל בבחריין מר איתן נאה. ההסכם נחתם על ידי ד"ר טל פטלון, מנהלת KSM- מכון המחקר והחדשנות של מכבי, לבין מנכ״ל בת החולים הממשלתי של בחריין, ד"ר אחמד אל-אנאסארי. עוד נכחו בטקס, מנכ"לית הרשות הרגולטורית של בחריין, ד"ר מרים אל-ג'לאהמה ובכירים אחרים בתחום הבריאות.

ההסכם מתמקד בשיתוף פעולה מחקרי עם בתי החולים הממשלתיים בבחריין והוא יכלול מחקרי ביג דאטה ומחקרים קליניים שונים המתמקדים ברפואה דיגיטלית ומותאמת אישית ברפואת נשים, כלכלת בריאות, קורונה, טראומה, רפואת חירום ומחלות אופייניות לאזור.

בנוסף, שיתוף הפעולה שואף לעודד פיתוח משותף ויישום של כלי חדשנות רפואיים, פיתוח תשתיות למידה ואירוח סמינרים משותפים, כנסים אזוריים ועוד. כל המחקרים המשותפים יהיו כפופים לדרישות רגולטוריות וכל מחקר ייערך בפרטיות מלאה תוך הסרת פרטים מזהים ושמירה על הסודיות והפרטיות של המטופלים.

ד"ר טל פטלון, מנהלת KSM מכון המחקר והחדשנות של מכבי אמרה כי: "אני נרגשת להקים גשר למחקרים משותפים בין המדינות ולפתח אקוסיסטם של חדשנות משותפת. אנו שואפים לקדם מחקר ופיתוח רפואי תוך יצירת ערך מוסף למזרח התיכון כולו. העמים שלנו חולקים הרבה במשותף ובסלילת דרך זו באמצעות המדע, אנו בוחרים להתקדם עם מה שמאחד אותנו, חזון משותף של קידמה ובריאות משופרת לכולם".

ד"ר אחמד אל אנאסארי, מנכ"ל בתי החולים הממשלתיים בבחריין, אמר: "אנו שמחים לצאת למסע של שיתוף פעולה במחקרים רפואיים בין בתי החולים הממשלתיים של בחריין וקופת חולים מכבי בישראל. אני בטוח שביחד נוכל להמשיך לפתח את תחום הרפואה במזרח התיכון על ידי קידום טכנולוגיות רפואיות חדשות ועריכת מחקר פורץ דרך בין שתי המדינות".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכירi