יממה קשה בעיר רחובות: 13 נפטרים מקורונה ב-24 שעות

בחברת קדישא דיווחו על לא פחות מ-25 הלוויות שנערכו ביממה אחת בעיר, לאחר שתריסר אנשים נוספים נפטרו ממחלות שונות • נכון לעכשיו מאושפזים בביה"ח קפלן 61 חולי קורונה • יהלומה בוני, מנהלת הסיעוד במרכז הרפואי: "גם אחרי שנתיים, לא התרגלנו למראות הללו"

מחלקת קורונה בביה"ח קפלן , צילום: ארכיון: יוסי זליגר

יממה קשה בעיר רחובות: לא פחות מ-13 בני אדם, תושבי העיר, נפטרו מקורונה ביממה האחרונה, שישה מהם בבית החולים קפלן בלילה שבין אמש להיום (ראשון לשני).

כל הנפטרים מהעיר היו אנשים מבוגרים ונכון להיום מאושפזים בביה"ח 61 חולי קורונה, מתוכם 14 במצב קריטי או קשה. בנוסף, מאושפזים שישה ילדים במצב קל עד בינוני.

בנוסף בחברת קדישא בעיר דווחו על 25 לוויות שנערכו במהלך היום, לאחר שתריסר אנשים נוספים נפטרו ממחלות שונות. כדי לעמוד בעומס הלוויות הובאו צוותי קבורה לתגבור הצוות בבית העלמין המקומי. סדר ההלוויות נקבע לכל חצי שעה בממוצע.

במרכז הרפואי קפלן שבו נפטרו לא פחות משישה בני אדם ששהו במחלקה פנימית ג' שהוסבה למחלקת קורונה, התקשו גם כן לעמוד בבשורה. יהלומה בוני, מנהלת הסיעוד במחלקת קורונה אמרה: "זהו יום עצוב במחלקה. גם כאשר מדובר בחולים שהיו במצב קשה מאוד, יש קושי גדול לעמוד מול משפחות שאיבדו את יקיריהן. גם אחרי שנתיים, לא התרגלנו למראות הללו. למרות הכל נמשיך, כי כמות המטופלים במחלקה לא יורדת".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכירi