לראשונה: פסטיבל עם מופעים לקהל בוגר על הרצף האוטיסטי

פסטיבל "מקומות שמורים" יוצא לדרך במהדורתו החמישית, והוא ייערך בחוה"מ פסח • תכני ההצגות והטריגרים הפוטנציאלים בהופעות מפורסמים מראש, ובכך ייתאפשר לאלו שלרוב מודרים מאירועי התרבות ליהנות מהעשייה האמנותית

אולם תיאטרון, צילום: גדעון מרקוביץ'

פסטיבל "מקומות שמורים" החמישי יוצא לדרך. זהו הפסטיבל היחיד מסוגו בעולם להצגות ולמופעים המונגשים לילדים על הרצף האוטיסטי, והשנה הוא גם יכלול מופעים מיוחדים לקהל בוגר שעל הרצף האוטיסטי.

מאות אלפי ילדים עם צרכים מיוחדים החיים בישראל מודרים יום יום מהזכות הבסיסית שבהנאה מאירועי תרבות ואומנות. פעילות פשוטה לכאורה כמו ללכת לתיאטרון או לקולנוע היא בגדר משימה בלתי אפשרית עבורם.

המיזם מתמחה בהנגשה קוגניטיבית וחושית של תרבות ואמנות לילדים, המלווה בצוות מקצועי טיפולי - מבלי להתפשר על התוכן האמנותי. תכני ההצגות והטריגרים הפוטנציאלים שבהופעות מפורסמים ומפורטים מראש, מה שמאפשר להורים "להתכונן" יחד עם הילדים לקראת האירוע. נוסף על ההתאמות, ניתן למצוא באולם אזורים שקטים ורגועים המיועדים למי שצריך "פסק זמן", ובהם צוות מאומן שמסייע לקהל הצעיר והמלווים שלהם.

פסטיבל "מקומות שמורים",

עמותת "מקומות שמורים" הוקמה ומנוהלת מאז 2017 על ידי היזמית החברתית, ואם לילד על הספקטרום האוטיסטי, אור אלתרמן - ברנע, ועל ידי יוצרת התיאטרון שרון גבריאלוב. השתיים למדו יחד את תחום הנגשת ההצגות במסגרת תוכנית מיוחדת של הלינקולן סנטר בניו יורק.

הפסטיבל יתקיים בין התאריכים 9 ל-11 באפריל במרכז תרבות מנדל ביפו.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר