אבדה למוזיקה הישראלית: הזמר ליאור פרחי הלך לעולמו בגיל 53

במהלך הקריירה, הוציא פרחי 11 אלבומים וביצע כמה להיטים גדולים, ביניהם "תיזהר ממנה" עם סאבלימינל • הוא נפטר בביתו לאחר שלקה בדום לב

ליאור פרחי. צילום: שלומי פינטו

הזמר ליאור פרחי נפטר היום (שני) בגיל 53 במפתיע בביתו ברעננה מדום לב. פרחי, שהתגרש לפני שנים אחדות, הותיר אחריו שלושה ילדים. פרחי היה זמר ויוצר בולט במוזיקה הים תיכונית. הוא החל את הקריירה שלו בגיל 24, כאשר הוציא את אלבום הבכורה שלו "כמו אבן שותקת". אף שלא ידע לנגן או לקרוא תווים, נחשב למלחין מוכשר.

במהלך הקריירה, הוציא פרחי 11 אלבומים וביצע כמה להיטים גדולים. בשנת 2004 התפרסם עם הלהיט שביצע עם סאבלימינל "תיזהר ממנה", שכיכב במקום הראשון במצעד השבועי ברדיו.

בין הלהיטים שיצר ניתן למצוא את "ים של אהבה" ו"עולם של חלומות" שמבצעת שרית חדד, "תגיד לי מותק", שכתב פרחי לזהבה בן, "בשבילך נוצרתי" שכתב והלחין עבור אייל גולן ועוד.

פרחי ביצע גם מספר דואטים עם אמנים מחוץ לזמר המזרחי. הוא שר עם יפה ירקוני את "במשעולי הזמר", עם משה דץ את "גבר משתגע" ועם שלמה גרוניך שר את "ירושלים - מכל הסיבות שבעולם".

בראיון שהעניק בעבר פרחי למקומון "צומת השרון" הוא מתח ביקורת על זמרי המוזיקה הים תיכונית שפועלים כיום: "זה לא מזרחית. אני גדלתי על המוזיקה הזאת ומכיר את השורשים והעומקים שלה, וזה לא שם. פעם הקלטנו בסלילים והיו מן חום וצבע מיוחדים לשירים. אני חושב שהמחשב פוגע בחום, ולמוזיקה המזרחית אין זכות קיום אם היא לא מושתתת על חום, סול, גרון שחור".

באותו ראיון סיפר שחש תחושות קיפוח. “זה עד היום קיים. אני אומר את זה בגאווה לא בבחינת ‘אכלו לי, שתו לי’. אני חושב שכזמר מזרחי הרבה יותר קל לך לזהות את זה. לך תשמע גלגל”צ. אני לא רוצה להישמע נדוש אבל זה בולט בצורה מחרידה.

"הרגשתי את זה מאוד כילד ברעננה. למדתי בבית הספר 'היובל'. קראו לי שם ‘כושי’. אלו סיפורים ארוכים. הייתי מאלה שכאשר היו מקריאים שמות, והמורה היה אומר להם לצאת החוצה ולשחק כדורגל. ביזיון”.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר