השמעה
עדית פאנק | צילום: לירז פאנק/ויקיפדיה

הפזמונאית והסופרת עדית פאנק הלכה לעולמה

בנוסף להיותה גם עיתונאית ומאיירת, היא הופיעה גם על המרקע הקטן בתחילת שנות ה-70 כששיחקה בסרט "חסמבה ונערי ההפקר"

הפזמונאית עדית פאנק הלכה לעולמה. בין היתר היא הופיעה על המרקע הקטן בתחילת שנות ה-70 כששיחקה בסרט "חסמבה ונערי ההפקר" בתור שולמית החובשת.

פאנק נולדה בשנת 1952 וגדלה בתל אביב. היא למדה אמנות בבית ברל ושילבה בין עולם המסך, האמנות והשירה. היא הגישה פינה אמנות קבועה עם ילדים בתוכנית "תופסים ראש" לצד נתן דטנר, הרצתה בתחום הפסיכותרפיה הגופנית במכללת רידמן והציגה את ציוריה בתערוכות קבוצתיות רבות לצד תערוכות יחיד.

היא גם הייתה עיתונאית וסופרת. בנוסף איירה עשרות ספרים ויצרה תפאורה למופעים, אבל בעיקר התפרסמה כפזמונאית מצליחה שכתבה שירים שאמנים רבים בחרו להלחין ולבצע, בהם חנן יובל, אריק סיני, שלומי שבת, יוני רועה, דין דין אביב, רמי קלינשטיין ועידן רייכל.

בין פזמוניה המוכרים: "הימים שעוד נכונו לנו" (לחן וביצוע: חנן יובל) ו"הניחי לי" (רמי קלינשטיין). לאלבומה של גלי עטרי "צעד אחד לפני הנהר", שיצא בשנת 1988, כתבה פאנק את השיר "קסמים".

רק לפני כמה חודשים יצא השיר "כל מילה" שהלחין והקליט חנן יובל, מי שהיה קרוב אליה במשך עשרות שנים וסיפר ל"ישראל היום": "עצוב לי מאוד. השיר הראשון שלה שהולחן אי פעם בחייה היה 'הימים שעוד נכונו לנו'. משם התחיל הקשר שלנו, לפני המון שנים. היינו בקשר כל השנים. היא לקתה בחרשות לפני הרבה שנים. היא המתינה להשתלת כליה וסבלה מכמה מחלות, והיא נסעה לחופשה בצפון, לא הרגישה טוב פונתה לבית החולים ושם קרסו המערכות. היא הותירה אחריה בת ובן".