יעל בר זוהר. צילום: קוקו

"סליחה על כל הפעמים שלא באתי לבקר": יעל בר זוהר סופדת לאביה

לאחר שבישרה על פטירתו של אבא שלה, השחקנית ומגישת הטלוויזיה נזכרה ברגעים הטובים וגם המאתגרים בקשר שלה איתו • "אני המשך ישיר שלך, אני לא רוצה להיפרד"

בסדרת סטוריז ארוכה ומרגשת, יעל בר זוהר נפרדה היום (חמישי) מאביה מנחם, שהלך השבוע לעולמו בגיל 74 לאחר מאבק ממושך במחלה.

בר זוהר הכואבת שיתפה את 404 אלף עוקביה באינסטגרם בדמות האב שהיה עבורה, בחינוך הטוב שקיבלה ממנו, בהתגייסותו למאמצי פיתוח הקריירה שלה ובעמידתו האיתנה לצדה, אך גם על החרטות ורגעי המשבר. "אבא שלי מתוק. איך נפרדים בכלל מאבא? יש דבר כזה? אני לא רוצה להיפרד. אני גם לא אפרד ממך לעולם", כתבה. "הדם שלך זורם לי בגוף ואני המשך ישיר שלך. נתת לי כל כך הרבה ממך. נתת לי הכל, את כל מה שיש לך וכל מה שאין. אני מלאת זיכרונות ורגעים, ואין כמעט נקודה שאתה לא נוכח בה, גם אם הנוכחות הייתה לפעמית ייחודית, בדרכך. אבוש שלי, כמה למדתי ממך. נחישות, עקשנות, חריצות, כוח רצון, טוטאליות, ישירות, לאהוב, לתת למי שאתה אוהב – הכל. רואים עליי הכל. אם אהבת מישהו, הוא היה מרגיש את זה בכל העוצמה, ואם לא, אולי עדיף לא להיתקל".

"מלאת זיכרונות". הסטורי של בר זוהר // צילום מסך מתוך אינסטגרם

בהמשך, השחקנית ומגישת הטלוויזיה סיפרה כיצד אביה נלחם לצדה במהלך הקריירה שלה. "לימדת אותי לשחות, לימדת אותי לרכוב על אופניים, לימדת אותי לא לוותר. כשהזמינו אותי לאודישנים בתור ילדה, הסעת אותי תמיד, באהבה. חיכית איתי שעות בתור, למרות שאמא חששה מהמקצוע כי הייתי ילדה צעירה. אני רציתי ואתה הקשבת ואפשרת לי לפרוח ולהגשים את החלום", סיפרה.

"אבא, אין מישהו בעולם הזה שאוהב אותי כמוך. מעריץ מספר אחת. העיניים החומות והחמות שלך חרוטות לי בנשמה. אני לא מאמינה שלא אראה אותך שוב יותר, אני כבר מתגעגעת. למרות המחלות שפקדו אותך לא ויתרת, לא התלוננת! לא משנה כמה סבלת, וסבלת מאוד בשנים האחרונות, אבל נלחמת כמו נמר, וניצחת בכל פעם מחדש. בקורונה, כל הפרופסורים הגדולים ראו את צילום הריאות שלך ואמרו שאין סיכוי, אבל הם לא ידעו מי זה אבא שלי. התאוששת כנגד כל הסיכויים אחרי חודשים ארוכים שכבר היה נראה שזה אבוד. ניצחת וחזרת הביתה".

"לא ויתרת". הסטורי של בר זוהר // צילום מסך מתוך אינסטגרם


בר זוהר סיפרה גם על אמה אלה, שלמרות שנפרדה והתגרשה מאביה לפני שנים רבות, המשיכה לדאוג לו ולטפל בו במסירות. "לא היינו מצליחים בלעדייך", הודתה לה.

"אבא שלי, סליחה", כתבה בר זוהר. "סליחה על כל הפעמים ששקעתי בעצמי ולא באתי מספיק לבקר. סליחה שהייתי מתווכחת איתך בעבר לא מעט. בכל זאת, הבת שלך, היה לי ממי ללמוד. כמה התחננתי אליך שתיעזר במטפלת, כמה צעקות עד שהסכמת".

הסטורי של בר זוהר // צילום מסך מתוך אינסטגרם

בהמשך דבריה, ציינה בר זוהר את הקשר הטוב של אביה עם בעלה, השחקן והמנחה גיא זו-ארץ. "אהבת את גיא שלי מההתחלה. חיבור משמיים. גיא היה מצחיק אותך וראיתי כמה אתה מאושר ואוהב אותו כמו בן שלך. היחיד שהצליח להצחיק אותך כמו שאף אחד מאיתנו לא היה יכול. הפכנו משתי משפחות למשפחה אחת".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו