שמיים סגורים? זה הרווח העצום של אל על בעקבות המלחמה

הרווח הנקי ברבעון הראשון לשנת 2024 הסתכם בכ-80.5 מיליון דולר • זאת לעומת הפסד של כ-34.4 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד • הרבעון הרביעי של 2023 הסתכם ברווח נקי של כ-39.7

מטוס אל על (ארכיון). צילום: קוקו

חברת התעופה אל על דיווחה היום (רביעי) על התוצאות הכספיות שלה מהרבעון הראשון של שנת 2024 עם הכנסות של כמעט שלושה מיליארד שקלים. למעשה זהו הרבעון הכי החזק שלה אי פעם, עם הכנסות שהסתכמו בכ-738 מיליון דולר ורווח נקי של כ-80 מיליון דולר, מרביתו מגידול משמעותי בשיעור התפוסה. ה-EBITDAR הסתכם בכ-196 מיליון דולר.

כזכור, עם תחילת מלחמת חרבות ברזל, השמיים נסגרו כמעט לחלוטין ואל על הייתה חברת התעופה היחידה שפעלה מעל שמי ישראל לאורך ימים רבים. בעקבות כך, היא העלתה מחירים בצורה גסה והרווחים שלה בהתאם.

מטוס אל על (ארכיון), צילום: משה שי

הכנסות החברה ברבעון הראשון לשנת 2024 הסתכמו בכ-738 מיליון דולר, גידול של כ-48% בהשוואה להכנסות הרבעון המקביל אשתקד, שהסתכמו בכ-500 מיליון דולר, ועלייה של כ-9% בהשוואה לרבעון הרביעי לשנת 2024 בו פרצה המלחמה, בו הסתכמו ההכנסות בכ-678 מיליון דולר.

מנכ"לית אל על, דינה בן-טל גננסיה: "לאור חוסר היציבות בתחום התעופה בישראל והלחצים המתגברים על טיסותינו, אנו פועלים באינטנסיביות להגדלת היצע המושבים ותגבור לוח הטיסות, תוך מתן מענה נקודתי למקרים מיוחדים. אנו עושים כל שביכולתנו על מנת לתת מענה הולם ככל הניתן לביקושים הגבוהים והעומסים החריגים על מערך השירות של החברה, כאשר חלק מאנשינו עדיין מגויסים לשירות מילואים והחברה פועלת בשגרת מלחמה".

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר