חגיגת רווחי הבנקים: פועלים ודיסקונט הרוויחו יחד 3 מיליארד שקלים ברבעון הראשון של השנה

הריבית שנותרה גבוהה ממשיכה לתת רוח גבית לרווחי הבנקים הגדולים • המשמעות: עוד ועוד הכנסות

בנקים. צילום: יהושע יוסף

חגיגת רווחי הבנקים נמשכת: הריבית שנותרה גבוהה ממשיכה לתת רוח גבית לרווחי הבנקים הגדולים ברבעון הראשון של השנה. כך, בנק פועלים ובנק דיסקונט הרוויחו יחד 3 מיליארד שקל ברבעון הראשון של השנה.

בנק הפועלים פרסם הבוקר דוחות חזקים לרבעון הראשון של השנה ודיווח על רווח נקי של כ-1.9 מיליארד ש"ח ותשואה להון של 14.6%. זאת לעומת, לעומת כ-1.8 מיליארד ש"ח ברבעון הקודם וכ-2 מיליארד ש"ח ברבעון המקביל. בהמשך לתוצאות החזקות, דירקטוריון הבנק הכריז על חלוקת דיבידנד בסך 775 מיליון ש"ח המהווה כ-40% מהרווח הנקי לרבעון הראשון.

סניף בנק לאומי (אילוסטרציה), צילום: יהושע יוסף

הבנק מציג יחסים פיננסיים איתנים וגבוהים: יחס הון רובד 1 של 12.11% ויחס כיסוי נזילות של 137%. תיק האשראי צמח במהלך הרבעון בשיעור אחראי של כ-1% תוך איזון בין מרכיבי סיכון, רווחיות וצמיחה, והמשך הצגת מדדי איכות אשראי גבוהים התואמים את תיאבון הסיכון של הבנק.

בבנק הפועלי מציינים עם פרסום הדוחות כי "הבנק ממשיך במתן הטבות משמעותיות ללקוחותיו כדי לתמוך בהם בהתמודדות עם השלכות המלחמה. פוטנציאל התמיכה עד כה מסתכם בכ-240 מיליון ש"ח ובניצול מלא עשוי להסתכם בכ-543 מיליון ₪".

גם בנק דיסקונט פרסם הבוקר את הדוחות הכספיים לרבעון הראשון של שנת 2024 עם רווח נקי של 1.05 מיליארד ש"ח ותשואה להון של 14.6% בדומה לזו של בנק הפועלים.

הרווח הנקי רשם עלייה של 28.5% מהרבעון השלישי של 2023 ושל 14.3% מהרבעון הרביעי של 2023 לרבעון הראשון של 2024. זאת, לעומת 1.27 מיליארד ש"ח ברבעון המקביל אשתקד, ירידה בשיעור של 17.3% שנבעה בין היתר מהשינוי בעליית המדד ומצמצום פער הריבית – כך מסבירים בבנק.

הוא ודיסקונט היחידים שעומדים בקשר, בנק הפועלים, צילום: אביב גוטליב

התשואה להון - ברבעון הראשון של השנה הגיעה לשיעור של 14.6% לעומת 20.1% ברבעון המקביל אשתקד. בניטרול רכיבים מסויימים, התשואה להון הגיעה לשיעור של 14.6% לעומת 19% ברבעון המקביל אשתקד.

סך כל ההכנסות - הסתכמו ברבעון הראשון של השנה בסך של 3.8 מיליארד ש"ח לעומת 4.3 מיליארד ש"ח ברבעון המקביל אשתקד, ירידה בשיעור של 11.7%. בניטרול מכירת נכסים, הסתכמו ההכנסות בסך של 3.8 מיליארד ש"ח לעומת 4 מיליארד ש"ח ברבעון המקביל אשתקד, ירידה בשיעור של 5.1%.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר