מכה נוספת לכיס: תעריף הארנונה צפוי להתייקר ב-5.3%

לאחר פרסום מדד המחירים לצרכן, נודע כי תעריפי הארנונה צפויים להתייקר בשנת 2025 בשיעור של כ-5.29% • נשיא התאחדות התעשיינים ביקר את הממשלה: ״הממשלה יכולה למנוע את ההעלאה על ידי הקפאת ׳הטייס האוטומטי׳״

חשבון ארנונה (אילוסטרציה). צילום: עמי שומן

לאחר פרסום מדד המחירים לצרכן היום (רביעי), נודע כי במסגרת שיעור העדכון השנתי ("הטייס האוטומטי"), תעריפי הארנונה צפויים להתייקר בשנת 2025 בשיעור של כ-5.29%. בעקבות התייקרות זו, תשלומי הארנונה הכוללים צפויים לתפוח בסך של 1.9 מיליארד בשנת 2025, כאשר משקי הבית יאלצו לשלם עוד כ- 0.9 מיליארד שקלים, ואילו המגזר העסקי כמיליארד שקלים.

נשיא התאחדות התעשיינים, ד״ר רון תומר מסר בתגובה: "בכדי להימנע מהשתת מס נוסף על אזרחי מדינת ישראל והמגזר העסקי בזמן מלחמה, יש לפעול מיידית בכדי להקפיא את עליית תעריפי הארנונה לשנת 2025".

ד"ר רון תומר, צילום: אורן בן חקון

"עדכון הטייס האוטומטי, אשר מתבצע מדי שנה, העלה בשנת 2024 את תעריף הארנונה ב-2.68%. היא מצטרפת להעלאות קודמות בעשור האחרון, אשר באופן מצטבר הגדילו את תעריפי הארנונה ביותר מ-20% במסגרת נוסחת הטייס האוטומטי. לכן, חשוב להתחשב בהעלאה המשמעותית שכבר בוצעה בשנים האחרונות בתעריפי הארנונה, בעת קבלת החלטה בדבר הקפאת תעריף הארנונה", הוסיף ד"ר רון תומר.

עוד הוסיף נשיא התאחדות התעשיינים: "אין כל הצדקה לכך שדווקא בשנה שבה עסקים ומשקי בית קורסים תחת נטל עלויות המלחמה, הממשלה תמשיך בהעלאות התעריפים כבימי שגרה ותתייחס לאזרחים והעסקים בישראל כ ׳פרה חולבת׳ להגדלת ההכנסות. הרי ביחד עם התייקרות תעריפי הדלק והמים יש פה אפקט מצטבר שמוביל לעלייה משמעותית ביוקר המחיה בישראל. על כן אני קורא למשרד הפנים לעצור בשנה קשה זו את הטייס האוטומטי להעלאת הארנונה ולמנוע התייקרות נוספת ובלתי מוצדקת ביוקר המחיה״.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר