טיפולים בתא לחץ: למה מסייע ומה חשוב לדעת?

החמצן חיוני להישרדות שלנו, אבל לרוע המזל אנחנו לא מקבלים כמות מספקת של חמצן לדם בסביבת החיים הרגילה. טיפולים בתא לחץ מאפשרת אספקת חמצן רפואי 100% טהור בלחץ גבוהה, כך שיותר חמצן מסייע להזנת התאים והרקמות – תהליך משמעותי בשיפור הבריאות

צילום 123rf

טיפולים בתא לחץ החלו כטיפולים שניתנו לנפגעי צלילה, אך עם השנים והמחקר שנעשה בתחום חלה הכרה ביתרונות הרבים של טיפול זה בתהליכי ריפוי שונים – פיברומיאלגיה, פצעים סוכרתיים, אין אונות, החלמה מפציעות ספורט וניתוחים אורטופדיים, תהליכי הצערת העור (אנטי אייג’ינג)  ושיפור התפקוד הקוגניטיבי.
בתאי לחץ מקצועיים יש חמצן טהור בריכוז גבוה במיוחד שיכול לזרום לכל אזורי הגוף ובשל האספקה הגבוהה גם להגיע לאזורים בהם יש מחסור. כשתאי הדם הלבנים מקבלים מספיק חמצן הם מסוגלים להשמיד ביעילות חיידקים, להפחית נפיחות ובצקת וכן לאפשר היווצרות של כלי דם חדשים והחלמת רקמות.
מחקרים שונים שנעשו בתחום במרוצת השנים מדווחים על שיפור בתפקוד האיברים הן אצל חולים שסבלו ממגוון בעיות והן אצל מי שחיפש שיפור, למשל שיפור קוגניטיבי, באמצעות הטיפולים בתאי לחץ.


באילו מצבים רפואיים טיפולים בתא לחץ יכולים לסייע לנו?
הטיפול יכול לסייע בהעברת חמצן כממריץ ריפוי למשל במקרה של פצעים קשיי ריפוי, כמו פצעים סוכרתיים אצל חולי סכרת וגם הפחתת בצקות. הבצקת עשויה להגביל את זרימת הדם והזרמת חמצן בלחץ גבוה יכול להפחית את הבצקת ולאפשר זרימת דם טובה יותר. לטיפול בתאי לחץ מיוחסות גם השפעות אנטי דלקתיות. הטיפול יכול לעזור גם כאשר סובלים ממצב של אנמיה, מחסור בכדוריות הדם האדומות בגוף שגורם לעייפות וחיוורון.
טיפולים בתא לחץ יכולים לסייע גם לחולי סרטן שעברו הקרנות כחלק מתהליך הטיפול, הקרינה פוגעת בכלי הדם וחולי סרטן עלולים גם לסבול מסיבוכים שונים בעקבות טיפול בהקרנות וטיפול בחמצן היפרברי עשוי להיות יעיל במצבים של סיבוכים וכנגד נזקים שהצטברו בעקבות ההקרנות. התאוששות מכוויות או תהליכי השתלות עור אף היא עוברת בתאי לחץ, כאשר במקרה של זרימה לקויה, הגוף עלול לדחות את השתלת העור או להאריך את זמן הריפוי ותאי לחץ יכולים לזרז את קצב הריפוי תוך שיפור זרימת הדם.
אנשים פונים גם לטיפול בתאי לחץ במצבים נוירולוגיים, למשל אחרי שבץ, כשזרימת הדם למוח נפגעת והחמצן מסייע בהתמודדות עם הטראומה ופגיעה בתפקוד. הוא נחקר גם בהקשר של התמודדות עם אלצהיימר, שיתוק מוחין ומחלת פרקינסון.


טיפול בתאי לחץ באישור FDA  אמריקאי ומשרד הבריאות באווירת בוטיק
על מנת למקסם את הטיפול חשוב לבחור בתאי לחץ הפועלים באישור משרד הבריאות עם צוות מיומן ומנוסה, שיוכל לגבש פרוטוקול טיפולי מותאם לפי הצרכים וכן יקפיד על הנוחות ומעקב אחר התקדמות הטיפול. רצוי תאים יחידניים להענקת פרטיות ותחושת נוחות בטיפול מסור ביחס אישי. בכל מקרה, הטיפולים בתאי לחץ אינם מצריכים היערכות מקדימה וניתן לשלב אותם כחלק משגרת החיים.


*** בטר לייף אוקס היא רשת פרטית של מרכזים רפואיים לטיפולי Wellness וטיפולים היפרברים בתאי לחץ. למידע נוסף אודות תא לחץ והמצבים הרפואיים שתאי לחץ יכולים לסייע בהם היכנסו לאתר הבית.


טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר