בוטל רישיונו של הרופא "מכחיש הקורונה" | ישראל היום

בוטל רישיונו של הרופא "מכחיש הקורונה"

השופט סטרשנוב ביטל לצמיתות את רישיונו של ד"ר אריה אבני, שקרא להפר את הנחיות הקורונה והחליט להתמודד לכנסת • "שרלטן, עבריין ומאחז עיניים מסוכן"
פורסם ב: עודכן ב:
0
  • בוטל רישיונו של הרופא "מכחיש הקורונה"
משרד הבריאות הודיע היום (שלישי) על ההחלטה לבטל לצמיתות את רישיונו של ד"ר אריה אבני - רופא הידוע בהתנגדותו לחיסונים, ובהם לחיסון נגד קורונה, שגם החליט לאחרונה להתמודד לכנסת - לעסוק ברפואה. ההחלטה על ביטול הרישיון התקבלה על ידי השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, שלו הואצלו לצורך זה סמכויותיו של שר הבריאות.
אבני הוא בעל אתר אינטרנט, וכן מתחזק עמוד פייסבוק בשם "הרפואה הנכונה – ד"ר אריה אבני", שבהם הוא מפרסם מאמרים שונים. בין היתר, פרסם קריאה לציבור להפר את הוראות משרד הבריאות באשר לנגיף הקורונה, וכן מאמרי השמצה והכפשה נגד ציבור הרופאים.  
בכירה במשרד הבריאות: לווריאנט הדרום אפריקני יש כמה מוטציות // צילום ארכיון: ערוץ הכנסת
בנימוק החלטת השופט סטרשנוב לשלול את רשיונו של אבני נכתב: "אין ספק, כי בהתבטאויותיו הקשות והבוטות של הנקבל במאמרים שפרסם באתר האינטרנט, בפייסבוק ולאחרונה גם ביו-טיוב, כנגד ההתחסנות מנגיף הקורונה – טמונה סכנה של ממש לשלום הציבור ולבריאותו. הוסף לכך את השתלחויותיו חסרות הרסן, הבוטות וחסרות הבסיס כלפי ציבור הרופאים וראשי משרד הבריאות - אשר חורגים בהרבה מהסביר ומהמותר במסגרת חופש הביטוי, שהינו ערך חשוב ומוגן בכל חברה דמוקרטית – והרי לך מרשם ברור לאנרכיה מוחלטת שאותה מנסה הנקבל לגרום, תוך שהוא מתהדר בתואר רופא ובכינוי דוקטור.  
"לא מצאתי כול קשר בין הערך החשוב של חופש הביטוי, שלו טוען הנקבל, לבין הביטויים החריפים והמכפישים שנקט - ללא כל ביסוס מדעי או אקדמי - והכל מדמיונו הפורה וחסר המעצורים. יידעו הנקבל ושכמותו, כי חופש הביטוי - אין משמעותו חופש השיסוי או הביזוי". 

"שרלטן, מכחיש קורונה מובהק ומאחז עיניים מסוכן"

השופט סטרשנוב הוסיף ונימק את החלטתו: "ולעניין העונש - נשאלות השאלות, כלום לא שמע הדוקטור הנכבד על למעלה מ-5,000 חולי קורונה שנפטרו, מרביתם קשישים, שככל הנראה לא שמעו או לא שעו להמלצתו של הנקבל 'לקחת ויטמינים'? כלום לא שמע הנקבל על תופעות הלוואי הקשות והחמורות שמהן סובלים גם חלק ניכר מהמחלימים מקורונה? האם לא קרא הנ"ל את המחקרים לגבי יעילות החיסונים והצלחתם בלמעלה מ-90% , או שמא אלה נעלמו מעיניו??? האם הוא קרא בכלל מחקרים שנעשו בנושא הקורונה או חומר מדעי כלשהו? ספק רב, בעיניי". 
עוד הוסיף השופט: "אולי בשביל ד"ר אבני הנכבד הקורונה היא קוריוז או 'בדיחה', כלשונו, אך לא לאלפי החולים, המתים וקרובי משפחתם אשר ניגפו במחלה איומה זו. צר לי לקבוע, אך הנקבל הינו שרלטן, מכחיש קורונה מובהק ומאחז עיניים מסוכן, ועוד נוהג כך בחוצפתו באצטלה של רופא מורשה. נסיבה מחמירה ביותר בעיניי בפרשה זו היא העובדה כי בעוד מתנהלים כנגדו הליכים בתיק זה, הוא ממשיך להפיץ ברבים את משנתו הרעילה והמסוכנת, ללא כל מעצורים ומתוך זלזול חמור בבריאות הציבור. הנקבל הוא עבריין חוזר, במלוא מובן המילה, העומד לדין בפני ועדת המשמעת זו הפעם השלישית, תוך שהוא מזלזל ו'מצפצף' בריש גלי על רשויות משרד הבריאות, ואף אינו מביע חרטה או משפר את דרכיו, כהבטחתו החוזרת ונשנית". 

חברות וחברים יקרים, אם אתם יכולים לעזור לנו להקים את מפלגת בריאות, בואו דחוף!!! מחר יום האחרון לחתום על תצהיר, שאתם...

Posted by ‎הרפואה הנכונה - ד"ר אריה אבני‎ on Monday, January 11, 2021

יש לציין שלפני כחודש הודיע ד"ר אבני על התמודדותו לכנסת ה-21. למפלגתו קרא "רפא - רק בריאות", ובין מטרותיה של המפלגה נרשם כי תפעל "להצבת הבריאות כערך חשוב ביותר לאזרחי המדינה, ולגיוס המאמצים והמשאבים הנחוצים כדי לממש ערך זה הלכה למעשה". עוד נכתב במצע כי המפלגה "תפעל לשינוי סדר העדיפויות במערכת הבריאות לטובת אזרחי המדינה, לסיום המונופול לגבי דרכי הטיפול הרפואי, ולשילוב הרפואה המשלימה כחלק אינטגרלי ממערכת הבריאות בישראל".
באתר הפייסבוק שלו מסביר ד"ר אבני יותר על מפלגתו וכותב: "והרי לפניכם הנקודה השלישית של המצע שלנו: 'השליחות של מפלגת הבריאות 'רַפֵּא' היא לרפא את תחלואי משרד הבריאות לאורך שנים, אשר הגיעו לשיאם בשנות 2021-2020 ובאו לידי ביטוי בכפייה הרפואית הבלתי נסבלת ובפגיעה בזכויות האדם - סגר, ריחוק חברתי, איכון סלולרי, הדרכון הירוק, עטיית מסכות, הרס הכלכלה והטעיית הציבור".
עוד נכתב כי "הפשעים שהם, הבכירים של משרד הבריאות, לדורותיהם, עשו מאז קום המדינה, לתושבי המדינה, הם זוועה מחרידה. הם, הבכירים לדורותיהם, הפכו את תושבי ארץ ישראל לעבדים של יצרניות החיסונים, הכימותרפיה וים של תרופות, בלי להנחות אותם, בכלל, לדרכי שמירת הבריאות".

משרד הבריאות דורש להגביל רופאים מתנגדי חיסון

בשבוע שעבר פורסם לראשונה ב"ישראל היום" כי משרד הבריאות מבקש להגביל את עבודתם של רופאים שאינם מעוניינים להתחסן נגד נגיף הקורונה ושעבודתם "תיעשה במסגרת ובאמצעים שאינם מסכנים את החולים והצוות". הדרישה להרחיק רופאים לא מחוסנים מחולים וממטופלים בסיכון היא חסרת תקדים - לא רק במגפת הקורונה אלא בתולדות מערכת הבריאות בישראל.
הדרישה הועברה למנכ"ל קופת החולים הכללית, פרופ' אהוד דוידסון, ולמנהלי בית החולים הציבורי לניאדו בנתניה, פרופ' צבי שמעוני ונדב חן. המניע: תלונות על שני רופאים בכירים - רופאה המטולוגית מבית החולים קפלן ברחובות, בבעלות "כללית", ורופא אורתופד מבית החולים לניאדו. לפי משרד הבריאות, השניים קוראים להימנע מקבלת חיסונים נגד קורונה ובכך "מטעים את הציבור ועלולים לסכנו".
משרד הבריאות דרש ממנכ"ל כללית וממנהלי לניאדו "להבהיר כי לפעילות של הרופאים אין כל קשר לקופה או לבית החולים", היות שלפי התלונה, בפרסומים שלהם על החיסונים עושים שני הרופאים שימוש בתוארם, במומחיותם ובמקום עבודתם. את התלונות חסרות התקדים העבירו אתמול עו"ד אייל חקו וד"ר איריס לייטרסדורף, ראשי הוועדה המייעצת לבדיקת הטעיית הציבור בפרסום מוצרי בריאות, טכנולוגיות רפואיות ומקצועות הרפואה. השניים חברים בוועדה המרכזית שפועלת במשרד הבריאות נגד רופאים שמפיצים מידע נגד חיסונים והתחסנות.
בתלונה לפרופ' דוידסון, מנכ"ל כללית, כתבו ראשי הוועדה במשרד הבריאות כי הפרסומים נגד החיסון לקורונה ברשתות החברתיות של ד"ר מיכל הרן, רופאה בכירה במכון ההמטולוגי בבית החולים קפלן, כוללים "קביעות בלתי מבוססות שיוצרות אפקט של הפחדה בקרב הציבור", וכי "פרסומיה זכו להדים רבים בקבוצות שוליים, חלקן שרלטניות, המביעות באופן תדיר התנגדות לתוכנית החיסונים ונוקטות שיטות הפחדה וערעור הביטחון במערכת הרפואית".
ד"ר הרן מסרה בתגובה: "לא התבטאתי נגד החיסונים או נגד החיסון לקורונה, והדיכוטומיה הזו בין מתנגדים לתומכים היא הבעייתית בעיניי. היא מונעת דיון מדעי אמיתי. כרופאה, אני מעדכנת את המטופלים בסיכונים בתרופות ואני תמיד זהירה כשיוצאת תרופה חדשה. מה שאני עשיתי זה שהעליתי חששות לגבי הסיכונים האפשריים בחיסון לקורונה, שנעשה בטכנולוגיה חדשנית שלא נוסתה עד היום בהיקפים כאלה ולא אושרה במלואה עד היום. הגעתי למסקנה לא בלתי־סבירה ולא בלתי־הגיונית, שחשוב להעלות כל חשש כזה". ד"ר הרן הוסיפה כי לה, באופן אישי, "אסור להתחסן מסיבות רפואיות".
 
 
 

outbrain-article-desktop-side