רוני אלשיך בתחפושת איש המוסר והחינוך

כמעט שנתיים חלפו מאז סיים את תפקידו כמפכ"ל, ונדמה שאלשיך מנסה להשפיע על תוצאות ההליך המשפטי נגד ראש הממשלה מכורסתו בסלון • פרשנות

המפכ"ל לשעבר רוני אלשיך. עומד במרכזה של הפרשה

רוני אלשיך מתקשה למצוא את הנתיב שיוביל אותו למקום שבו הוא סבור שעליו להיות: ראש וראשון לאריות. המציאות מלמדת כי כל מאמציו מובילים אותו לחיות בין השועלים.

אלשיך, כמו לובשי מדים אחרים ובעלי תפקידים הפועלים בגופים היררכיים הפורשים ל"אזרחות" ופונים לשירות הציבורי, התגלה כאיש קטן, הסבור שכל האמת נמצאת באמתחתו ובכל פעם שהמציאות טופחת על פניו, האשם מצוי בצד השני.

אלשיך: ''אם יסתבר שכשלנו בחקר האמת, אראה זאת ככישלון שלי'' // צילום: Newsenders

שלוש שנים תמימות ניתנה לאלשיך הבמה והכוח לבצע מדיניות ותוכניות שאמורות היו להביא את משטרת ישראל למקום החשוב והנכון לה במדינה דמוקרטית נאורה ומתקדמת. שלוש שנים שהלכו לאיבוד ובוזבזו לציבור אזרחי המדינה. בתקופה זו אלשיך לא פספס הזדמנות אחת להציג עצמו כאיש חכם היודע כל דבר, שהאמת מצויה רק באמתחתו וכל שאר הנתינים חייבים לציית ולהצדיע להוד מלכותו. עם פרישתו בבושת פנים מהחיים הציבוריים, חיפש אלשיך נתיב חדש להפיץ "חוכמתו" לרבים ומצא זאת בכתיבת זיכרונות מתקופתו כעובד ציבור תוך הטפת "מוסר" ו"ערכים" לציבור הרחב.

אלשיך לא מסוגל להמתין חמש שנים שהחוק קובע ואץ רץ לו לספר לציבור ידיעות ומידע שהגיעו אליו מתוקף מעמדו ותפקידו כמפכ"ל משטרת ישראל.

עוד בנושא:

• תיק, תקשורת: המפכ"ל לשעבר משתף פעולה עם חשוד בפלילים

• התפתחות בפרשת "המימד החמישי": המשטרה תעביר את האחריות לחקירה

אלשיך מנצל לכאורה תפקיד ממלכתי על מנת לבוא חשבון עם כל מי שלא הסכים עם דרכו ולא נתן לו את ה"כבוד" שאותו דרש. מסירת זיכרונותיו בתוך שנתיים ימים מרגע פרישתו פוגעת פגיעה קשה במוסד המפכ"לות ובמשטרת ישראל. לא די היה לו לאלשיך בפגיעה בהיותו מפכ"ל.

נראה כי אלשיך, כמו חברו מהישיבה התיכונית, פרקליט המדינה הקודם שי ניצן, המומים ומזועזעים לכאורה, שלא הצליחו, להבנתי, להביא להדחתו של ראש ממשלת ישראל הנבחר בנימין נתניהו, למרות כל מאמציהם, תוך אי עצירת ההדלפות הבלתי פוסקות כנגד ראש הממשלה ומשפחתו, גיוס עדי מדינה בדרכים לא ראויות בלשון המעטה ומתן ראיונות לתקשורת מפנקת תוך הפרחת סיסמאות מופרכות, הגנה על ראש להב ניצב ריטמן מהתלונה בגין הטרדה מינית שחקר את נתניהו ועוד ועוד מרעין בישין. כעת, במאמץ מופרך ובלתי מוסרי, נדמה שאלשיך מנסה להשפיע על תוצאות ההליך המשפטי מכורסתו בסלון.

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר