אקזיט ענק בהייטק הישראלי: אינטל רכשה את חברת "הבאנה לאבס" בשני מיליארד דולר

ענקית השבבים הבינלאומית רכשה את החברה שמייצרת שבבי בינה מלאכותית • הצפי הוא שהשוק שבו עוסקת הבאנה יצמח ליותר מ-25 מיליארד דולר עד 2024

אינטל , צילום: GettyImages

עוד הישג להייטק הישראלי: חברת אינטל העולמית הודיעה היום (שני) כי היא רכשה את חברת "הבאנה לאבס" המקומית, תמורת כ-2 מיליארד דולר. הבאנה לאבס מפתחת שבבי בינה מלאכותית המכונים "מאיצי למידה עמוקה", וניתנים לתכנות עבור מרכזי נתונים.

נבין שנוי, סגן נשיא בכיר באינטל ומנכ"ל קבוצת פלטפורמות הנתונים בחברה הבינלאומית התייחס לרכישת הענק ואמר: "הרכישה מקדמת את אסטרטגיית הבינה המלאכותית שלנו, השואפת לספק ללקוחות פתרונות לכל צורכי הביצועים – מקצה הרשת החכמה עד למרכז הנתונים.

"הבאנה תזניק את היצע הבינה המלאכותית שלנו למרכזי נתונים עם משפחת מעבדי טריינינג עתירי ביצועים וסביבת תכנות מבוססת תקנים שתתמודד עם עומסי העבודה המתפתחים בבינה מלאכותית", הוסיף. 

יו"ר חברת הבאנה לאבס – אביגדור וילנץ // צילום: אייל טואג

הצפי באינטל הוא שהביקוש לשבבי הבינה המלאכותית יצמח עד 2024 ליותר מ-25 מיליארד דולר, ושהכנסותיה של החברה בשוק יעלו על 3.5 מיליארד דולר ב-2019 בלבד, גידול של יותר מ-20% משנת 2018.

יו"ר הבאנה, אביגדור וילנץ, הסכים לשמש כיועץ בכיר ליחידה העסקית, כמו גם לאינטל. הבאנה תמשיך לפעול מישראל שבה גם יש לאינטל נוכחות משמעותית והיסטוריית השקעות ארוכה, כמו כן, היא תמשיך לפעול כיחידה עסקית עצמאית עם הצוות הניהולי הקיים שלה. 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר