"רותם נדבקה בחצבת מנוסע בטיסה ונפטרה" | ישראל היום

חוזרים ללימודים

"רותם נדבקה בחצבת מנוסע בטיסה ונפטרה"

רותם אמיתי עבדה כדיילת באל על, ונדבקה בנגיף מחולה שהיה בטיסה • משפחתה: היא הייתה אישה נפלאה ואם מסורה לשלושת ילדיה. כואבים את לכתה"
פורסם ב: עודכן ב:
0
  • רותם אמיתי, נדבקה מחולה בטיסה ונפטרה // צילום: באדיבות המשפחה
    רותם אמיתי, נדבקה מחולה בטיסה ונפטרה // צילום: באדיבות המשפחה
סוף עצוב: כחמישה חודשים לאחר שנדבקה בחצבת במהלך טיסת אל על מניו יורק לישראל, נפטרה היום (שלישי) הדיילת בת ה-43 שאושפזה במצב קשה לאחר ההידבקות בנגיף הקטלני. הדיילת, רותם אמיתי, נפטרה בבית החלים בילינסון שבפתח תקווה, לאחר שהגיעה במצב של הלם (שוק זיהומי) מבית החולים השיקומי בית לוינשטיין.  
רותם השאירה אחריה שלושה ילדים. ממשפחתה נמסר: "רותם הייתה אישה נפלאה ואם מסורה. אנחנו מתאבלים וכואבים את לכתה בטרם עת". מהמועצה האזורית עמק חפר נמסר: "זאת טרגדיה קשה וכואבת מאוד. אנחנו מחבקים את בני המשפחה, ונמשיך לסייע וללוות אותם ככל הנדרש". 
צוותים של השירות הפסיכולוגי מהמועצה האזורית הגיעו היום לבית המשפחה כדי להעניק סיוע לבני המשפחה. 
המקרה אירע במרץ השנה, כאשר הדיילת, שטסה בטיסת אל על 002 מניו יורק לישראל, נדבקה בנגיף מחולה חצבת ששהה במטוס. היא חוסנה בעבר במנה אחת של חיסון, ולמרות זאת נדבקה ואושפזה במצב קשה בבית החולים מאיר בכפר סבא, כשהיא מורדמת ומונשמת. בעקבות המקרה, גם שאר הנוסעים שהיו בטיסה התחסנו. 
מחברת אל על נמסר בתגובה: "אנו מרכינים ראש עם מותה של אשת צוות דיילי האוויר של אל על. החברה פעלה לחיסון צוותי האוויר, ותמשיך לפעול בנושא בהתאם להנחיות משרד הבריאות. אנו משתתפים בצערה העמוק של המשפחה ונוסיף ללוות את המשפחה".
סכנת התפשטות מחלת החצבת לא יורדת מסדר היום בחודשים האחרונים. לפני כחודשיים 120 תלמידים מבית הספר הדמוקרטי בחדרה הוצאו ל"חופשה כפויה", זאת לאחר שמשרד הבראיות אסר את הגעתם למוסד החינוכי משום שלא חוסנו נגד חצבת. 
 

 

TABOOLA-LEFT