סרטים זרים יתוקצבו רק אם לא יתקפו את ישראל | ישראל היום

סרטים זרים יתוקצבו רק אם לא יתקפו את ישראל

ברוח חוק הנאמנות בתרבות: השר אלי כהן אישר תקנות להפקת הסרטים, המכילות תנאים דומים לאלו של החוק שהעברתו בכנסת נכשלה • "לא נעניק כספים כדי שיפגעו בתדמית המדינה"
פורסם ב: עודכן ב:
0
  • הסרט "רמבו 3" שצולם בישראל // צילום: איי.אף.פי.
    הסרט "רמבו 3" שצולם בישראל // צילום: יוני המנחם
אחרי שחוק הנאמנות בתרבות של השרה רגב עורר סערה ולבסוף לא עבר בכנסת, עברו אתמול, כמעט בהיחבא, תקנות דומות של השר אלי כהן, שלפיהן הפקות סרטים זרים יקבלו תקציבים רק בתנאי שיעמדו בתנאים דומים במיוחד לאלו שהוזכרו בחוק. 
התקנות מגיעות על רקע יציאה לדרך של מסלול סיוע כלכלי חדש, שמטרתו עידוד הפקות סרטים זרים בישראל על ידי רשות ההשקעות במשרד הכלכלה והתעשייה. הסרטים שלהם מבקש המשרד לתת סיוע הם סרטים זרים של יוצרים זרים המיועדים להפצה ולהקרנה בחו"ל. 
ברשות אומרים שמתן הסיוע הכלכלי צפוי להוריד את עלויות ההפקה של הסרט הזר ובכך יתומרצו היוצרים הזרים להפיק את סרטיהם דווקא בישראל, עובדה שתקדם תעשיות מקומיות.
לקראת פתיחת המסלול החדש הוציא שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן מכתב למנכ"ל משרדו ובו פירט שורת תנאים לקבלת המענקים הכספיים, הדומים באופן מובהק לתנאים שהוזכרו בחוק הנאמנות בתרבות. לפי התנאים, הפקת סרט תוכל לקבל סיוע כלכלי בין היתר בתנאי שבסרט לא יהיו תכנים ששוללים את קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ומסיתים לגזענות, לאלימות ולטרור. 
השר אלי כהן מסר בתגובה: "משרד הכלכלה והתעשייה לא ייתן יד להענקת כספי ציבור לפרויקטים שיפגעו בערכי היסוד ובתדמית המדינה". 
 
 

outbrain-article-desktop-side