המחבל שנהרג השתתף בפיגוע בנחל עוז

מחמד חג'ילה שחוסל מאש צה"ל ברצועת עזה לקח חלק במתקפה בה נהרגו 5 לוחמי צה"ל במהלך מבצע צוק איתן • אחיו ביצע פיגוע התאבדות ב-2008

מחמד חג'ילה, בתמונה שפורסמה על ידי תנועת חמאס // מחמד חג'ילה, בתמונה שפורסמה על ידי תנועת חמאס

פעיל גדודי עז א-דין אל קאסם, מחמד חג'ילה, שנהרג אתמול מאש צה"ל ברצועת עזה היה חבר ביחידה מיוחדת של חמאס וחלק מחוליה שביצעה את הפיגוע בנחל עוז במהלך מבצע צוק איתן, כך דווח בלי התקשורת המזוהים עם תנועת חמאס.

בכלי התקשורת הפלשתינים נטען כי המחבל, מחמד חג'ילה קסאם, נהרג אתמול לאחר שהפעיל עמדת מקלע כבד שנפגעה מאש צה"ל. על פי הדיווחים שניים מאחיו נהרגו במהלך פעילויות טרור, אחד מהם ב-2004 ושני בשנת 2008. הוא הותיר אחריו שלושה ילדים. 

"אנו חושפים את זהותו של אחד ממבצעי הפעולה בנחל עוז, ששברו ברגליהם את ראשיהם של חיילי הכיבוש, השאהיד הגיבור של שכונת שג'עיה", נכתב באחד מעמודי הטוויטר המזוהים עם חמאס. 

תיעוד חמאס של המתקפה בנחל עוז 

בתחילה הציג חמאס את חג'ילה בתור אזרח שנהרג מאש צה"ל, אך תמונות שפורסמו של גופתו בחולצה של גדודי עז א-דין אל קסאם וגם הודעות שנפוצו ברצועת עזה חשפו כי מדובר במחבל. 

אתמול לאחר פעולה של חיל האוויר ברצועת עזה נפתח ירי מקלעים כבדים לעבר יישובים ישראלים. בית מגורים אחד נפגע. צה"ל השיב אש למקורות הירי ושני מחבלים נפגעו, אחד מהם, חג'ילה, נהרג. 

במתקפה על עמדת צה"ל בנחל עוז, במהלך מבצע צוק איתן, הצליח כוח של מחבלים חמושים לחדור לעמדה מוגנת של צה"ל ולהרוג חמישה חיילים. במתקפה נפלו סמל ארז שגיא, סמל דניאל קדמי, סמל ברקאי שור, סמל דור דרעי וסמל נדב ריימונד זכרם לברכה.
 

 

 

טעינו? נתקן! אם מצאתם טעות בכתבה, נשמח שתשתפו אותנו

כדאי להכיר