ישראל ביטלה את הפעימה הרביעית של שחרור המחבלים | ישראל היום

ישראל ביטלה את הפעימה הרביעית של שחרור המחבלים

הסיבה: ההליכה של הפלשתינים לאו"ם בניגוד לסיכום • "יש לבחון מחדש את המשך השיחות", כך על פי הודעה מלשכתה של לבני
פורסם ב: עודכן ב:
36
  • אבו מאזן, ממשיך להציב מכשולים. צילום: אי.פי
    אבו מאזן, ממשיך להציב מכשולים
    צילום: 
    אי.פי
ברשות הפלשתינית ממשיכים להקשיח עמדות: לאחר הפנייה להצטרפות לארגוני האו"ם, כינסו ראש צוות המו"מ הפלשתיני סאיב עריקאת וחבר הוועד המרכזי של פתח מחמוד אל-עאלול כינסו מסיבת עתונאים ברמאללה, בה הציגו את תנאים חדשים של הפלשתינים תמורת הארכת המו"מ עם ישראל.
במקביל דיווחה סוכנות הידיעות אי.פי כי ישראל הודיעה רשמית לפלשתינים על ביטול הפעימה הרביעית של שחרור המחבלים במסגרת המו"מ. בהודעה ממשרדה של ציפי לבני נמסר הערב, כי יש לבחון מחדש את המשך השיחות בהובלת מזכיר המדינה ג'ון קרי. "הסיבה לביטול הפעימה הרביעית של שחרור האסירים -  הצעדים שנקטו הפלשתינים להכרה באו"ם. 
התנאי המרכזי שהציגו הפלשתינים הוא התחייבות בכתב מראש הממשלה בנימין נתניהו המגובה בערבויות של האמריקנים, ולפיה הוא מכיר בכך שגבולות המדינה הפלשתינית יהיו בגבולות 1967 ושבירתה של המדינה הפלשתינית תהיה ירושלים המזרחית. 
עוד מהתנאים שהועלו: שחרור 1,200 אסירים פלשתינים ובהם ראש הנתזים לשעבר בגדה מרואן ברגותי, מזכ״ל החזית העממית אחמד סעדאת ופואד שובכי איש הכספים של ערפאת. כמו כן דורשים הפלשתינים את הסרת ההסגר מעל רצועת עזה וביצוע יישום הסכם המעברים.
מהבית הלבן נמסר, כי הדחייה הישראלית לשחרור האסירים יוצרת אתגרים, אך הדיאלוג במזרח התיכון נותר פתוח.
"אבו מאזן איבד קשר עם המציאות", אמר היום סגן השר במשרד ראש הממשלה, ח"כ אופיר אקוניס. לדבריו, דרישות הפלשתינים הן בהוכחה נחרצת לכך שהם אינם מעוניינים בהסדר אלא בנסיגות וויתורים של ישראל בלבד. "הדרישות ההזויות של אבו מאזן דורשות בדיקה רצינית שכן נראה שאיבד קשר עם המציאות. פיצוץ המשא ומתן על ידי הפלשתינים הוא לא פחות מיריקה בפרצופה של ארה"ב".

 

 
 

outbrain-article-desktop-side