גלעד ארדן: "עוקב אישית אחר המאמץ להחזרת הילד כרים ג'ומהור" | ישראל היום

גלעד ארדן: "עוקב אישית אחר המאמץ להחזרת הילד כרים ג'ומהור"

השר לביטחון פנים הדגיש את מחויבותו להשבת החטוף מקלנסווה • במשטרה ובמערכת הביטחון פועלים לאיתור בן השבע שנחטף מפתח ביתו • לפי ההערכות: הילד מוחזק בשטחי הרשות הפלשתינית • שלושה חשודים נעצרו במהלך הלילה על ידי כוחות הביטחון
פורסם ב: עודכן ב:
0
"אני מלווה ועוקב אישית אחר המאמצים להחזרתו למשפחת הוריו. משטרת ישראל תעשה כל שביכולתה כדי שהוא ישוב בשלום". כך הצהיר היום (חמישי) השר לביטחון פנים גלעד ארדן. זאת בהתייחסו לחטיפת כרים ג'ומהור בן השבע מקלנסווה השבוע. במשטרה עוד פועלים להשבת הילד. שלושה חשודים נעצרו בלילה וקיימות הערכות שג'ומהור נמצא בשטחי הרשות הפלשתינית ביהודה ושומרון.
בחשבון הטוויטר הרשמי שלו כתב ארדן: "כולנו דואגים לשלומו של הילד כרים ג׳ומהור שנחטף אתמול מפתח ביתו" והוסיף: "חטיפת ילד היא פשע נורא ואחד הפשעים המזעזעים ביותר שקיימים. לא נשלים עם מעשה נתעב כזה".
כאמור, כוחות גדולים של משטרה עצרו הלילה שלושה תושבי לוד בני 41, 27 ו-26, בחשד למעורבות בחטיפה לפני שלושה ימים. במקביל נמשכים המאמצים לאיתורו, כשלפי ההערכות הילד מוחזק ברמאללה.
המשטרה התירה לפרסום אתמול סרטון ממצלמת האבטחה, המציג כיצד נחטף הילד. בסרטון נראים הילד וחברו ניגשים לרכב, כשבתוך שניות גבר רעול פנים יוצא ומכניס את הילד בכוח לרכב. חברו של החטוף נבהל וברח. לפי עדי ראייה, הרכב אליו הוכנס הילד נמלט לכיוון צפון. 
מתברר שהרקע למעשה הוא סכסוך כספי בין הבעל למשפחת פרודתו, בעקבות חוב של אלפי שקלים. האבא טען אתמול בתגובה לפרסומים: "החוב סודר. יכול להיות שיש אי הבנה, אבל אין שום חוב כספי. אני קורא לחוטפים להחזיר את הילד שלי הביתה". 
ראש עיריית קלנסווה, עבד אל־באסט סאלמה זעם. "אני קורא לחוטפים ישירות, תנו לילד לחזור הביתה, בואו נשב ונדבר", והבהיר. "אני קורא לעבריינים היהודים והערבים שלא להתעסק עם ילדים ולשמור על כבודם. שימו את הילדים מחוץ לעסק".  
סגן יו"ר הכנסת, ח"כ עיסאווי פריג' (מרצ), הוסיף: "זה שיא חדש של פשיעה בחברה הערבית, ושיא חדש של אדישות החברה הישראלית וכנראה גם של המשטרה". 
 

TABOOLA-LEFT