מיליון אנשים למען ילד שאין לו חברים | ישראל היום

מיליון אנשים למען ילד שאין לו חברים

עמוד פייסבוק שנפתח ליום הולדתו של ילד מיוחד, סחף מאות אלפי גולשים לברך
פורסם ב: עודכן ב:
8
 
קולין, ילד אמריקני ממישיגן, יחגוג בחודש הבא את יום הולדתו ה-11. כשאמו ג'ניפר הציעה לערוך לו מסיבת יום הולדת, לבה נשבר לאחר ששמעה את תשובתו: "אני לא רוצה מסיבה, אין לי חברים שיבואו".
קולין מאובחן עם הפרעת עיבוד חושי, שמאפייניה דומים לאוטיזם ולתסמונת אספרגר, מגיב באופן לא רגיל לרעש ואור, ומתקשה ביצירת קשרים חברתיים.
ג'ניפר, אמו של קולין, החליטה לעשות מעשה שישמח את בנה ביום חגו, ופתחה עבורו עמוד פייסבוק, בו היא קוראת לאנשים לברך אותו ליום הולדתו, שיחול ב-9.3.14, וגם כתובת אליה ניתן לשלוח ברכות יום הולדת אמיתיות, והחליטה לשמור על היזמה המקסימה בסוד עד היום המיוחל. 
"חשבתי לעצמי, אם אצליח ליצור דף שבו אנשים יכולים לשלוח לו מחשבות חיוביות ומילות עידוד, זה יהיה יותר טוב מכל מסיבת יום הולדת", כך כתבה בפייסבוק. 
האם האוהבת  קיוותה, לדבריה, לקבל כחמישים תגובות מחברים ובני משפחה, אבל זכתה להשתפכות של אהבה ותמיכה בבנה מכל רחבי העולם, וכמות האוהדים בעמוד המיוחד הגיעה לכמות היסטרית של כמיליון.
"קיוויתי לחמישים ברכות". עמוד הפייסבוק לכבוד יום הולדתו של קולין, 860 אלף כבר עשו לייק

סיפורו של קולין נתן השראה לאנשים מכל רחבי העולם וגרם להם לחלוק את הקשיים שלהם בבית הספר. גולשים ממקומות רחוקים כמו סקוטלנד, אוסטרליה ושוויץ ברכו את קולין ליום הולדתו, וכן חלקו את החוויות שלהם מימי בית הספר. 

"המכתבים הראשונים שהגיעו, אצטרך להחביא אותם עד היום הולדת". האם ג'ניפר אוחזת בברכות המרגשות (מתוך פייסבוק)

בעוד כחודש, לאחר שג'ניפר תחשוף את העמוד המדהים בפני בנה, היא מבטיחה לפרסם את תגובתו הנרגשת בעמוד. 

רוצים גם אתם לברך את קולין? היכנסו לעמוד.