מחלף גולני נפתח לתנועה | ישראל היום

מחלף גולני נפתח לתנועה

הרגע שכולם ציפו לו שנים – הגיע • מחלף גולני החדש נפתח לתנועה
פורסם ב: עודכן ב:
4
  • מחלף גולני נפתח לתנועה
    צילום: 
    אורי לביא (צילום אוויר)
הגליל התחתון חוגג. אלפי נהגים ומטיילים שחלפו אתמול בצומת גולני, שפשפו את עיניהם ולא האמינו. בשקט בשקט, בלי רעש וצלצולים, הרגע שכולם ציפו לו שנים – הגיע. מחלף גולני החדש נפתח לתנועה, באופן לא רשמי. במחלף מצטלבים הכבישים 77, שמוביל מאזור חיפה לטבריה, וכביש 65 שמוביל מאזור חדרה ועד צומת קדרים שבגליל התחתון.
צומת גולני נודע מאז ומתמיד בפקקים אין סופיים בכל הכניסות אליו אבל גם, ואולי בעיקר, בשל אתר ההנצחה לחללי חטיבת גולני שמנקז אליו מדי שנה אלפי מבקרים. מדי שנה מתקיים בו טקס האזכרה הממלכתי לחללי החטיבה, לצד טקסים נוספים כמו סיום מסע כומתה וסיום מסלול של לוחמי החטיבה.
מחלף גולני, כמו גם מחלפים נוספים שנבנו ברחבי הארץ בשנים האחרונות, הוא פרי יוזמה של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התחבורה ישראל כץ, יוזמה שנועדה לקצר את זמני הנסיעה מהמרכז לפריפריה. לפני כשנתיים החלה חברת "נתיבי ישראל" (מע"צ לשעבר) בעבודות על המחלף בצומת גולני, מגדולי המחלפים בישראל, בעלות של כ-300 מיליון שקלים. במהלך העבודות נבנה מחדש כביש הגישה לאתר ההנצחה לחללי גולני, דרכי מעבר לטנקים ודרך גישה חדשה ליער לביא הסמוך. היום הושלמו עבודות הקמת המחלף, ואלפי מכוניות החלו לנוע עליו. בעוד כשבועיים ייערך במקום טקס חגיגי, במהלכו ייחנך המחלף רשמית.
משפחת מזרחי מחולון הייתה בין הראשונים שחצו את המחלף החדש, "ביום ראשון בערב בדקנו את מסלול הטיול לצפון וראינו שבצומת גולני מחכה לנו פקק אדיר בנסיעה מדרום לצפון", סיפר שמוליק מזרחי (39) מחולון, שנסע לחופשה בצפון עם אשתו ושני ילדיו. "כשהגענו לצומת גולני לא האמנו. הצומת היה פתוח, שני מסלולים בכל צד. תוך שתי שניות כבר היינו מעבר למחלף. זה היה פשוט מדהים. המחלף הזה חסך לנו לפחות חצי שעה בדרך לחופשה", אמר מזרחי.